RESULTATLISTA
Lida Loop 2007-06-10 - Arrangör Tullinge SK
       
Klass: Damer Elit Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 9 st Startande: 9 st Utgått: 0 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 1 ENGEN Alexandra Jönköpings Ck 52:51 1:50:14 2:41:21 0:00:00
2 3 LINDQVIST Therese Mjölby CK 54:37 1:54:11 2:46:51 0:05:30
3 2 MYERSCOUGH Hannah Trosa Vagnhärad Ck 55:06 1:56:24 2:48:35 0:07:14
4 8 ÖSTERLUND Erica Spårvägen Cf 58:47 2:00:58 2:55:14 0:13:53
5 4 STÖVLING Malin Borlänge Ck 58:04 2:03:37 3:00:14 0:18:52
6 7 SKOG Kicki Tullinge Sk 59:22 2:05:06 3:02:09 0:20:47
7 5 KRISPINSSON Malin Västerås Ck 1:00:53 2:06:10 3:04:16 0:22:55
8 6 ÅBJÖRN Tina Almby Ik 1:02:28 2:08:41 3:07:03 0:25:41
9 9 NORDKVIST Eva Ik Jarl Rättvik 1:03:39 2:15:52 3:27:12 0:45:51
       
Klass: Herrar Elit Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 105 st Startande: 98 st Utgått: 9 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 205 ERIKSSON Daniel Trosa Vagnhärad Ck 46:28 1:35:34 2:19:34 0:00:00
2 206 EKSTAM Oscar Falu CK 46:32 1:35:40 2:19:35 0:00:01
3 291 ÖSTE MACDONALD Max CK Cykelcity se 46:32 1:35:36 2:19:36 0:00:02
4 208 HELLSTRÖM Ola Almby Ik 46:45 1:36:05 2:19:57 0:00:23
5 207 WENGELIN Matthias C K Natén Säter 46:31 1:35:39 2:20:05 0:00:31
6 204 SALOMONSSON Mikael Åsarna Ik Team Pedalogerna 46:49 1:37:00 2:21:28 0:01:54
7 203 WETTERHALL Alexander Kvänums IF 46:44 1:37:01 2:21:32 0:01:58
8 201 WESTERGREN Jens Falu CK 46:43 1:36:57 2:22:23 0:02:49
9 292 BENGTSSON Hjalmar NOTEAM 46:35 1:36:58 2:22:28 0:02:54
10 264 HARITZ Anders Borlänge Ck 46:57 1:40:02 2:26:36 0:07:02
11 286 KARLSSON John Hjo Vk 47:33 1:40:01 2:27:18 0:07:44
12 262 JAKOVELS Gints Åsarna IK 47:32 1:39:59 2:27:28 0:07:54
13 272 ANDERSSON Niclas Kolmården MTB 48:41 1:41:23 2:28:11 0:08:37
14 218 WINDISCH David Nässjö Ck  Team Trek Mc-Center 48:38 1:41:23 2:28:16 0:08:42
15 273 ÖIJER Henrik Falu CK 49:21 1:42:34 2:29:42 0:10:08
16 236 EBERLÉN David Alingsås CK 49:27 1:42:33 2:29:47 0:10:13
17 252 JOHANSSON Ulf Södertälje Ck 50:21 1:43:13 2:30:55 0:11:21
18 227 VICTORIN Jonas Almby Ik 50:03 1:43:16 2:31:03 0:11:29
19 210 LÖFGREN Tomas Borlänge Ck 50:00 1:46:13 2:31:21 0:11:47
20 304 MARKLUND David Vallentuna CK 48:40 1:43:52 2:31:33 0:11:59
21 214 FREDRIKSSON Lennie Csk Ludvika 49:24 1:42:47 2:31:59 0:12:25
22 266 FRIDÉN Ivar Ck Ceres 49:22 1:42:33 2:32:58 0:13:24
23 217 LJUNGBERG Anders Ik Hakarpspojkarna 49:41 1:42:36 2:33:19 0:13:45
24 234 STRÖMBLAD Per Ck Valhall 49:45 1:45:13 2:33:32 0:13:58
25 305 BENGTSSON Glenn Hedesunda 51:48 1:45:59 2:33:32 0:13:58
26 257 HENRIKSSON Mikael Sundsvallscyklisterna 50:33 1:45:59 2:33:45 0:14:11
27 238 PETTERSSON Jonas Valhall 51:26 1:46:16 2:33:50 0:14:16
28 261 BROKÄNS Raimonds Åsarna IK 50:35 1:46:17 2:34:53 0:15:19
29 223 KUMLIN Per Spårvägen CF Team Ghost Sweden 50:01 1:46:14 2:35:14 0:15:41
30 253 GUSTAFSSON Tobias Ck Hymer 51:25 1:46:27 2:36:59 0:17:25
31 282 SVANEBO Andreas Sundsvallscyklisterna 51:32 1:47:03 2:37:19 0:17:45
32 232 BYGREN Björn Fredrikshof 51:34 1:46:37 2:37:41 0:18:07
33 265 NILSSON Tim Kristianstad MTB 50:52 1:46:42 2:38:31 0:18:57
34 225 SVÄRM Fredrik Borensbergs If Cykel 52:21 1:48:50 2:38:49 0:19:15
35 276 KARLSSON Andreas Trosa Vagnhärad Ck 50:35 1:46:11 2:39:00 0:19:26
36 249 AXMAN Filip Västerås Ck 51:03 1:47:47 2:39:09 0:19:35
37 260 WIRENSTEDT Paul Ck Fix 50:36 1:47:54 2:40:30 0:20:56
38 220 OSKARSSON Mikael Gävle Ca 52:18 1:48:45 2:40:44 0:21:10
39 290 BRINK Tomas Sundsvalls Cyklisterna 54:46 1:50:37 2:40:51 0:21:17
40 254 WIDELL Andreas Ck Valhall 52:52 1:50:14 2:41:49 0:22:15
41 283 NORELL Carl Spårvägen Cf 51:29 1:49:00 2:41:52 0:22:18
42 242 HAMMARSTRÖM Tommy Almby Ik 52:47 1:51:40 2:42:27 0:22:53
43 267 HAMMARLUND Jimmy Sandvikens Cykelklubb 52:19 1:50:32 2:42:32 0:22:58
44 230 BRENGDAHL Daniel Ck Hymer 51:40 1:52:35 2:44:02 0:24:28
45 258 JOHANSSON Tobias Olofström 54:07 1:52:05 2:44:18 0:24:44
46 224 ÖSTMAN Mattias Wäsbymtb 54:24 1:53:13 2:45:54 0:26:20
47 245 GARMERT Anders Finspång CA 55:17 1:53:40 2:46:41 0:27:07
48 284 A. SKANTZE David Tandläkarna Stora Gungan 49:49 1:56:12 2:46:45 0:27:11
49 222 PAULSSON Patrik Kristianstad MTB 54:14 1:53:43 2:46:56 0:27:22
50 237 BRÄNNLUND Samuel Lycksele CK 53:29 1:55:43 2:47:18 0:27:44
51 278 PRAMLID Carl Fredrikshof 53:52 1:53:49 2:47:20 0:27:46
52 306 SVARTSTRÖM Olov Ck Uni 58:00 1:56:35 2:47:20 0:27:46
53 281 ANDERSSON Magnus City Wolfs 56:40 1:56:39 2:48:36 0:29:02
54 226 LÖFVING Patrik Klubben Cyklisten 52:14 1:50:19 2:48:46 0:29:12
55 295 KARLSSON Pontus Klubbeb Cyklisten Malmö 55:48 1:55:29 2:49:23 0:29:49
56 298 BERGH Per Livgardet Multisport 56:24 1:56:31 2:49:59 0:30:25
57 250 CORTOBIUS Daniel Ck Norrtälje 53:58 1:55:31 2:51:09 0:31:35
58 288 OLOFSSON Pär Hammaren MTB 56:39 1:57:09 2:51:11 0:31:37
59 216 HAMMARSTRÖM Fredrich Mtb Täby 53:55 1:55:05 2:51:32 0:31:58
60 294 CARLSTEDT Martin - 56:42 1:58:09 2:52:23 0:32:49
61 277 BIEZAIS Martins Åsarna IK 49:39 2:02:33 2:52:29 0:32:55
62 233 JÖNSSON Petter Cinnober 57:52 1:59:19 2:53:55 0:34:21
63 215 ERIKSSON Sevon Uppsala Ck 57:48 1:58:59 2:54:02 0:34:29
64 302 HJÄRTSTRÖM Mathias Ck Hymer 54:46 1:57:03 2:54:31 0:34:57
65 241 SANDBERG Jimmy Falkenbergs Ck 56:52 1:59:11 2:54:32 0:34:58
66 247 LINDAHL Erik Ck Uni 58:05 2:00:03 2:56:23 0:36:49
67 246 GUNNARSSON Jonas Varbergs MTB 57:33 2:00:22 2:58:32 0:38:58
68 300 LAWTHER Anthony NOTEAM 59:44 2:05:35 3:00:20 0:40:46
69 268 KARLSSON Emil Borensbergs If Cykel 59:45 2:02:37 3:01:13 0:41:39
70 251 HERTZ Andreas Norbergs Ck 55:59 2:00:07 3:02:14 0:42:40
71 221 KARLSSON Mikael Wäsby Mtb 1:01:06 2:05:23 3:02:33 0:42:59
72 289 MATTSSON Mikael Spårvägen Cf 58:26 2:02:12 3:02:41 0:43:07
73 297 RÖDIN Erik NOTEAM 1:00:35 2:02:58 3:03:34 0:44:00
74 255 TRÄNEFORS Michel Fredrikshof 1:06:01 2:09:10 3:03:37 0:44:03
75 248 MÅNSSON Simon Hudiksvallscykelklubb 58:31 2:02:16 3:04:48 0:45:14
76 310 STRANDBERG Johan S3 Soif 1:02:20 2:07:44 3:05:30 0:45:56
77 235 KARLSSON Thomas Spårvägen CF Mtbshoppen 59:30 2:05:28 3:07:10 0:47:36
78 244 STRANNING Henrik Molar- Elitblåbär 3:09:17 0:49:43
79 296 SAID Cristofer Sundsvallscyklisterna 3:09:52 0:50:18
80 269 RINDBORG Anders Falu CK 58:53 2:07:19 3:10:46 0:51:12
81 231 HELLBERG Magnus Solna 1:05:16 2:09:30 3:10:52 0:51:18
82 301 LARSEN Kristofer NOTEAM 1:11:25 2:17:13 3:15:12 0:55:38
83 213 PACINI Rocco Mtb Täby 1:04:38 2:15:55 3:17:11 0:57:37
84 212 KARLSSON Andreas Mera Lera Mtb 1:01:40 2:13:31 3:21:38 1:02:04
85 240 FREDHOLM Mats Ljusdals CK 55:09 1:59:40 3:24:24 1:04:50
86 259 JOHANSSON Henrik Kfum Ck Kalmar 1:04:48 2:13:41 3:26:10 1:06:36
87 263 HEDLUND Christian Kfum Ck Kalmar 1:09:11 2:25:29 3:37:39 1:18:05
88 239 GUSTAVSSON Niklas Rånäs 4 H Mtb 1:09:18 2:28:56 3:40:26 1:20:52
89 271 SAVEDSON Isak Hisingens Cykelklubb  Göteborg 1:24:29 3:03:57 4:47:27 2:27:53
299 LARSEN Filip Vegan Runners D.N.F.
229 ÖHRSTRÖM Anders Motala AIF D.N.F.
256 ANDERSSON Henrik Sundsvallscyklistyerna D.N.F.
274 DARVELL Magnus Falu CK D.N.F.
275 NILSSON Mattias Falu CK D.N.F.
279 JOHANSSON Rickard Kvänums IF D.N.F.
280 COLE Scott Iksu Multisport D.N.F.
285 MALMBERG Oskar Tandläkarna Stora Gungan D.N.F.
293 LIF Anton Äventyrarna Gästrikland D.N.F.
209 BERGKVIST Mathias Almby IK D.N.S.
211 HULTMAN Peter Mtb Täby / Sundbyberg Multisport D.N.S.
228 LINDSTRÖM Fredrik Mtb Täby D.N.S.
270 JANSSON Robert Norbergs CK D.N.S.
287 PENTON Nils Upsala CK D.N.S.
307 RYTZ Daniel Stockholm D.N.S.
308 LILLPERS Nils Slätta MTB D.N.S.
       
Klass: Damer Juniorer Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 1 st Startande: 1 st Utgått: 1 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 1001 LARSEN Lisa Täby OK 1:08:11 2:27:40 3:36:50 0:00:00
       
Klass: Herrar Juniorer Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 17 st Startande: 16 st Utgått: 2 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 1201 DAHLSTRÖM Jesper Kolmården MTB 47:35 1:41:24 2:28:48 0:00:00
2 1207 HÄGGQVIST Micke Sparvagen Ghost Sweden 48:51 1:42:32 2:33:33 0:04:45
3 1215 HELLBERG Stefan Åstorps CK 1:48:40 2:38:57 0:10:08
4 1216 NÄR Jesper Eskilstuna Ck 52:34 1:51:35 2:43:34 0:14:46
5 1202 KJELLDAHL Marcus Uddevalla Ck 1:00:25 2:00:09 2:48:34 0:19:45
6 1205 PALMBLAD Simon Åsarna IK 55:40 1:56:10 2:51:50 0:23:01
7 1204 EKLUND Dennis Borensberg If Cykel 54:48 1:55:33 2:52:13 0:23:24
8 1212 RINDBORG Erik Falu CK 52:32 2:01:04 2:52:27 0:23:39
9 1213 VIDO Alexander Spårvägen Ck 1:00:47 2:03:43 3:00:41 0:31:52
10 1209 ADOLFSSON Fredrik Mtb Täby 56:55 1:59:20 3:01:28 0:32:40
11 1206 KARLSSON Gustav Borensbergs If Cykel 54:48 2:06:53 3:04:34 0:35:45
12 1208 WIKLUND Jesper Tumba 1:04:24 2:18:03 3:25:33 0:56:44
13 1214 SVENSSON David Ringmurens Ck 1:02:07 2:18:10 3:33:57 1:05:08
14 1210 ERIKSSON BAUER Mathias Borlänge Cykelklubb 1:08:15 2:25:20 3:42:32 1:13:43
1217 BYHLINDER Oscar Ik Jarl Rättvik D.N.F.
1211 ISRAELSSON Simon Israelsson Pro Cycling / Sandvikens Ck D.N.F.
1203 AXELSSON David Eksjö CK D.N.S.
       
Klass: Damer 30 Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 8 st Startande: 8 st Utgått: 1 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 2002 RYDLUND Malin Hässleholms CK 1:02:25 2:08:43 3:05:57 0:00:00
2 2001 HERMANN Madeleine Karlskrona CK 1:03:07 2:08:35 3:07:47 0:01:50
3 2003 CHOI Anjang Kolmården MTB 1:07:26 2:14:55 3:17:49 0:11:52
4 2005 TREVIRANUS Karin Mtb Täby 1:08:24 2:22:45 3:30:55 0:24:58
5 2008 LAGERGREN Pernilla Akron Kanoter se 1:09:43 2:31:13 3:39:46 0:33:49
6 2007 BERGDAHL Anna Sävast 1:11:30 2:31:47 3:40:44 0:34:47
7 2004 FAHLCRANTZ Maria Rånäs 4 H Mtb 1:20:02 2:54:19 4:15:29 1:09:32
2006 KARLSSON Martina Ringmurens CK D.N.F.
       
Klass: Herrar 30 Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 125 st Startande: 113 st Utgått: 9 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 2202 SJUDIN Per Sandvikens Ck 49:14 1:42:35 2:30:12 0:00:00
2 2203 ADEDOYIN Justus Spårvägen Cf 49:25 1:42:41 2:31:14 0:01:02
3 2267 GRAPE Magnus Spårvägen Cf 51:10 1:46:38 2:35:19 0:05:07
4 2210 LARSSON Stefan Team T-Bikes Ck Lunedi 51:34 1:46:25 2:35:25 0:05:13
5 2207 MATTSSON Magnus CK Lunedi Team T-Bikes 51:33 1:46:22 2:35:32 0:05:20
6 2204 PALMBERG Jonas Sandvikensbyggmaskiner Ok Hamm 50:32 1:46:12 2:35:37 0:05:25
7 2205 ALMSIN Michael Ck Hymer 49:45 1:44:24 2:35:50 0:05:38
8 2242 LINDSTRÖM Christer Ck Uni 51:27 1:46:36 2:36:06 0:05:53
9 2256 CARLSSON Mikael Nässjöck Pif 51:35 1:47:08 2:36:31 0:06:19
10 2208 KARLSSON Björn Söderköpings SK 51:31 1:46:40 2:37:25 0:07:13
11 2234 JOHANSSON Björn Ck Hymer 52:15 1:48:41 2:38:14 0:08:02
12 2266 JOHANSSON Anders Kvänums IF 52:16 2:38:54 0:08:42
13 2304 LÖVGREN Mattias Finspångs CA 50:48 1:48:32 2:39:03 0:08:50
14 2206 BÄCKGREN Gunnar Norbergs Ck 54:07 1:49:39 2:39:54 0:09:42
15 2201 JOHANSSON Michael Ck Hymer 50:01 1:46:09 2:41:00 0:10:47
16 2227 IVARSSON Henry Ck Hymer 51:00 1:48:36 2:41:03 0:10:50
17 2261 HELLBERG Franz Hudiksvall CK 53:48 1:50:27 2:41:55 0:11:43
18 2226 SILVÉN Fredrik Mtb Täby 54:09 1:51:42 2:42:40 0:12:27
19 2237 VRANG Erik Mtb Täby 52:31 1:50:58 2:42:42 0:12:30
20 2291 NORLIN Stefan Spårvägen Cf 53:23 1:51:32 2:43:36 0:13:24
21 2249 HERMANSON Jonas Enköpings Ck 54:00 1:51:38 2:43:56 0:13:44
22 2305 LARSSON Henrik Mera Lera Mtb 55:13 1:53:19 2:44:30 0:14:18
23 2221 CARLSSON BRUHN Jakob Wäsby Mtb 54:41 1:53:14 2:44:51 0:14:39
24 2281 ELIASSON Martin Stockholm 55:23 1:49:44 2:45:07 0:14:55
25 2251 GLEMBRO Robert Malmö Terrängcyklister 52:43 1:55:09 2:46:22 0:16:10
26 2290 GUNNARSSON Fredrik Hässleholms CK 54:14 1:53:58 2:46:33 0:16:21
27 2268 VIBERG Andreas Stockholms Kajakklubb 55:58 1:55:26 2:47:59 0:17:47
28 2276 NILSSON Niclas Almby Ik 54:09 1:53:34 2:48:25 0:18:13
29 2275 KREUTZ Henric Söderköpings SK 53:36 1:51:58 2:49:13 0:19:01
30 2225 HELMERSSON Tony Scott Svenska Ab 53:49 1:55:05 2:49:28 0:19:16
31 2244 BJÖRKDAHL Morgan Smack Mtb 55:25 1:55:36 2:49:51 0:19:38
32 2295 PORSBY Gunnar Västerås Ck 56:00 1:56:47 2:52:02 0:21:50
33 2316 TURTIAINEN Jani Korson Kaiku 59:03 1:58:37 2:52:10 0:21:57
34 2236 LARSSON Tomas Ringmurens Cykelklubb 58:27 1:59:58 2:52:14 0:22:01
35 2253 NILSSON Johan Dalarö 56:43 1:57:58 2:52:20 0:22:08
36 2306 MALMBERG Olof Svetto Se 57:15 1:59:00 2:53:31 0:23:18
37 2300 JOHANNESSON Thomas Mera Lera Mtb 56:47 1:58:35 2:53:46 0:23:33
38 2296 NILSSON Henrik Trosa Vagnhärad Ck 55:43 1:57:06 2:54:26 0:24:14
39 2314 LARSSON Mikael Mtb Täby 58:11 2:00:06 2:54:38 0:24:26
40 2223 ISBERG Vilhelm Team Furusund 55:57 1:58:54 2:54:43 0:24:31
41 2287 BRÜNING Anders Finspångs CA 55:40 1:58:25 2:54:48 0:24:36
42 2229 ERIKSSON Tommy Eskilstuna Ck 1:00:15 2:01:14 2:54:49 0:24:37
43 2255 BERGGREN Martin Skövde CK 59:00 2:00:38 2:54:59 0:24:47
44 2288 ÅHLANDER Fredrik Borlänge Ck 58:33 1:59:55 2:55:13 0:25:01
45 2224 THERP Lars Team T-Bikes   Ck-Lunedi 58:32 2:02:00 2:56:28 0:26:16
46 2217 WESTERLUND Mattias Sågmyra 59:06 2:01:09 2:56:43 0:26:31
47 2302 ÖHRSTRÖM Mikael Mera Lera Mtb 56:45 1:57:13 2:56:50 0:26:38
48 2250 PERSSON Marcus Hjo Vk 56:30 2:03:05 2:57:04 0:26:52
49 2298 HEDIN Lars Ericsson Sk Kumla 58:09 2:02:17 2:57:15 0:27:03
50 2270 HELLBERG Fabian Falu CK 59:00 2:01:33 2:57:35 0:27:23
51 2282 LINDSTRÖM Peter Ck Uni 59:47 2:01:31 2:58:09 0:27:57
52 2258 HOLTMAR Magnus Tullinge Sk 57:36 2:00:45 2:58:20 0:28:08
53 2301 BACKMAN Christer Tullinge Sk 1:00:06 2:03:46 2:58:31 0:28:18
54 2320 CARLSON Jonny Ck Dainon 56:51 2:00:12 2:59:08 0:28:55
55 2315 GRADIN Hans Åre Bergscyklister 1:01:29 2:05:05 2:59:21 0:29:09
56 2254 VERNERSSON Olof Kungälvs Ck 1:00:34 2:03:42 3:00:04 0:29:52
57 2243 JOHANSSON Magnus Mera Lera Mtb Ericsson If 1:00:23 2:03:40 3:00:13 0:30:00
58 2273 HENRIKSSON Thomas Sundsvallscyklisterna 58:56 2:02:05 3:00:29 0:30:17
59 2318 KJELLANDER Joakim NOTEAM 58:58 2:02:19 3:00:33 0:30:20
60 2271 CARLSSON Andreas Kvänums IF 59:05 2:02:26 3:01:03 0:30:51
61 2294 THORÉN Joel Malmö 1:00:46 2:03:32 3:02:05 0:31:53
62 2240 MATTSSON Matts Ik Jarl Rättvik 59:57 2:05:06 3:02:13 0:32:01
63 2265 CARLSSON Patrik Varbergs MTB 59:22 2:03:49 3:02:19 0:32:07
64 2247 LINDBERG Mikael Ringmurens Ck 1:00:57 2:05:29 3:02:38 0:32:26
65 2280 LUNDBERG Linus Falu Ck  Carlia Bil 59:36 2:04:49 3:02:50 0:32:38
66 2246 JOHANSSON Patrick Spårvägen 1:00:59 2:03:58 3:03:24 0:33:12
67 2218 BRÅKENHIELM Carl Spårvägen Cykel 56:37 2:01:01 3:03:46 0:33:34
68 2274 DAMSGAARD Niclas Mtb Täby 1:01:22 2:05:27 3:04:13 0:34:01
69 2313 SMITT Olof Södertälje Ck 1:00:52 2:05:17 3:04:28 0:34:15
70 2283 BJÖRKLUND Stefan Varbergsmtb 1:01:59 2:06:28 3:04:53 0:34:41
71 2311 SVARF Lars Ck Naten` 1:02:01 2:06:47 3:05:30 0:35:18
72 2213 MOBERG Anders Ck Tjurn 1:01:40 2:06:37 3:05:34 0:35:21
73 2278 HAMMERGÅRD Peter Gävle Ca   Gävle Alpina 58:36 2:03:25 3:06:12 0:36:00
74 2235 KEVMARK Fredrik Järfälla 1:01:38 2:06:14 3:06:35 0:36:23
75 2241 ANDERSSON Klas Finspångs CA 1:04:21 2:09:46 3:06:47 0:36:35
76 2239 HELLMAN Stefan Ck Valhall 53:50 2:13:19 3:06:54 0:36:41
77 2219 WIKING Magnus Järfälla CK 1:00:32 2:05:17 3:07:47 0:37:34
78 2317 SÖDERENG Mattias NOTEAM 1:02:57 2:09:33 3:08:05 0:37:52
79 2238 GUSTAVSSON Anders Almby Ik 1:01:26 2:08:08 3:08:57 0:38:45
80 2289 ZETTERSTRÖM Johan Spårvägen Cf Folksamkamraterna 1:08:54 2:13:05 3:09:09 0:38:56
81 2214 GOBITSCHEK Michael Team Skagen Fonder 2:10:07 3:09:18 0:39:06
82 2269 ÖSTBLOM Johan Sandvikens Ck 54:26 2:09:27 3:09:30 0:39:18
83 2308 SKOLLING-MÖLLER Patrik KBCK 1:01:58 2:08:13 3:09:57 0:39:44
84 2293 JONZON Magnus Göteborg 1:03:42 2:08:45 3:11:15 0:41:02
85 2285 LINDH Pär Kfum Ck Kalmar 1:05:18 2:13:14 3:15:47 0:45:35
86 2303 MAGNUSSON Niklas Gävle Ca 1:01:21 2:13:17 3:16:19 0:46:07
87 2263 VON PFALER Mikael Bjärvarna AC 1:04:17 2:12:13 3:16:41 0:46:29
88 2319 TIBERT Gunnar Ck Valhall 1:03:52 2:12:23 3:17:24 0:47:12
89 2292 RYLANDER Anders Göteborg 1:03:30 2:12:17 3:17:36 0:47:23
90 2230 VAHLQUIST Mikael Mera Lera Mtb 1:05:25 2:15:46 3:19:41 0:49:28
91 2260 WINBERG Fredrik Fredrikshofs If Ck 1:04:52 2:16:15 3:19:44 0:49:31
92 2272 KAIJANSINKKO Peter Spårvägen Cf 1:05:08 2:15:40 3:22:23 0:52:10
93 2286 THÖRN Jörgen Ck Wimer 1:03:49 2:14:39 3:25:17 0:55:05
94 2259 FILIPOWICZ Aleksander Spårvägen Cf 1:08:21 2:19:41 3:26:52 0:56:40
95 2322 GUSTAFSSON Anders Borensberg IF 1:09:44 2:22:02 3:30:22 1:00:10
96 2216 HENRIKSSON Joakim Uddevalla Ck 1:07:51 2:21:02 3:31:01 1:00:49
97 2321 UUSITALO Jörgen NOTEAM 1:07:25 2:22:15 3:32:09 1:01:57
98 2326 JOHANSSON Magnus Soffpotatis MTB 1:10:56 2:22:23 3:33:11 1:02:59
99 2309 LEIJON Jan Svenska Sushiköket 1:08:32 2:24:34 3:35:47 1:05:35
100 2220 MAGNUSSON Mikael Haninge 1:06:08 2:27:04 3:45:54 1:15:42
101 2284 JACOBSSON OLSTAM Tony Csk Ludvika 1:11:02 2:31:08 3:52:21 1:22:08
102 2245 STRAND Tomas Timport CK 1:11:35 2:33:46 3:53:07 1:22:55
103 2252 ANÄNGEN Henrik Ck Dainon 1:10:43 3:06:22 4:04:58 1:34:45
104 2312 LUNDBORG Erik Skogs-Tibble Ck 1:19:07 3:25:58 5:07:11 2:36:58
2209 OLSSON Erik City Wolfs D.N.F.
2233 KNUTSSON Fredric Finspångs CA D.N.F.
2248 TROFAST Henrik Tullinge SK D.N.F.
2262 JONSSON Björn Bäckebo D.N.F.
2279 DAHLBERG Henrik Gävle Ca / Carlia Bil D.N.F.
2297 LYTH Joachim Trosa Vagnhärad Ck D.N.F.
2307 ANDERSSON Peter Almby IK D.N.F.
2310 WACHLER Peter Svenska Sushiköket D.N.F.
2325 EVALDSSON Tommy D.N.F.
2212 HAMMERYD Mikael Happymtb D.N.S.
2215 ERIKSSON Claes Sjuntorp D.N.S.
2222 BJÖRKEGREN Carl Lidingö D.N.S.
2228 ALVARSSON Ulrik Västervik D.N.S.
2231 VIZINS Dick Mera Lera Mtb D.N.S.
2232 BJERNEKULL Carl Fredrikshof D.N.S.
2257 MÅLMARK Christian Mölndals CK D.N.S.
2264 ANDERSSON Mats Falu CK D.N.S.
2277 ANDERSSON Mikael Karlskrona CK D.N.S.
2299 KASTMAN Mattias Mera Lera Mtb D.N.S.
2323 LILJEBJÖRN Ronnie D.N.S.
2324 ANDERSSON Daniel D.N.S.
       
Klass: Damer 40 Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 6 st Startande: 5 st Utgått: 0 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 3001 LAGERSTEDT Eva Ck Norrtälje 1:05:41 2:15:48 3:17:20 0:00:00
2 3003 NILSSON Charlotte Järfälla CK 1:07:27 2:20:25 3:25:09 0:07:48
3 3002 KJELL Siv Åstorps CK 1:07:55 2:20:35 3:33:47 0:16:27
4 3006 PALM Martina Fredrikshof IF Cykel 1:09:49 2:31:37 3:39:45 0:22:25
5 3004 SEDEMARK Maria Rent A Nurse 1:11:21 2:28:45 3:39:47 0:22:27
3005 BERGSTRÖM Ann-Sofie Täby D.N.S.
       
Klass: Herrar 40 Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 105 st Startande: 97 st Utgått: 8 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 3201 OLSSON Tommy Trosa Vagnhärad Ck 49:25 1:43:17 2:33:08 0:00:00
2 3280 ERIKSSON Stickan Borlänge Ck 1:49:38 2:40:09 0:07:01
3 3258 HALONEN Pasi Gottne If 53:30 1:50:56 2:41:05 0:07:57
4 3206 GUNNARSSON Jan-Olav Ck Hemgården 52:40 1:50:35 2:42:39 0:09:31
5 3207 NILSSON Peter Ckantilopen 51:42 1:49:26 2:42:54 0:09:46
6 3203 WENHOV Martin Malmö Terrängcyklister 51:36 1:48:51 2:43:52 0:10:44
7 3261 FORSÉN Dag Kolmården MTB 52:30 1:51:24 2:44:54 0:11:45
8 3202 ÅHLEN Peter Fagersta CA 52:21 1:51:57 2:45:00 0:11:52
9 3208 CROCKER Mike Wäsby Mtb 54:42 1:53:18 2:47:31 0:14:23
10 3285 ERSDAL Roar Ck Norrtälje 55:10 1:56:38 2:48:08 0:15:00
11 3204 ANDERSSON Bjarne Almby Ik 54:25 1:55:22 2:48:27 0:15:19
12 3209 PERSSON Lars Smack 55:45 1:55:52 2:49:59 0:16:50
13 3259 FRIMAN Jerry Tullinge 55:35 1:56:19 2:50:03 0:16:55
14 3253 ÖSTLUND Roger Tullinge Sk 55:13 1:56:28 2:51:03 0:17:55
15 3255 JOHANSON Christer Trångsund 55:12 1:56:27 2:51:11 0:18:02
16 3283 ELTESTER Friedrich Ck Valhall 56:13 1:56:38 2:51:15 0:18:07
17 3294 ARNTZEN Jan-Erik Södertälje Ck 1:56:22 2:52:08 0:19:00
18 3247 THUNSTEDT Magnus Atrigo 56:17 1:58:01 2:52:10 0:19:02
19 3241 EICHLER Rüdiger Mtb Täby 56:14 1:57:07 2:52:31 0:19:23
20 3245 BROBERG Patrick Borlänge Ck 54:19 1:51:42 2:52:51 0:19:43
21 3210 LINDERHOLT Leif Team Sportia Ck Karlskoga 57:38 1:59:26 2:53:31 0:20:23
22 3205 SJÖGREN Thomas Csk Ludvika 1:02:45 2:01:47 2:53:38 0:20:30
23 3301 NÄR Per Eskilstuna Ck 58:08 2:00:11 2:54:16 0:21:08
24 3242 HÅLAND Arne Tullinge Sk 56:39 1:59:31 2:54:23 0:21:14
25 3273 HULTÉN Christer Sundsvallscyklisterna 55:43 1:55:07 2:54:25 0:21:17
26 3228 DINGLE John Mtb Täby 57:23 1:59:29 2:54:55 0:21:46
27 3250 DAHLUND Lasse Sandvikens Ck 56:27 1:58:57 2:55:11 0:22:03
28 3211 ERIKSSON Göran Falu CK 57:55 2:00:12 2:55:36 0:22:28
29 3296 GUSTAVSSON Pelle Göteborg Majorna OK 57:03 1:59:23 2:55:37 0:22:28
30 3284 PETTERSSON Stefan Astrazeneca IF 58:35 2:01:22 2:56:58 0:23:50
31 3218 HÄLL Klas Enköpings Ck 55:48 1:59:02 2:57:01 0:23:53
32 3302 PIEL Ove Eksjö CK 1:00:04 2:02:07 2:57:19 0:24:11
33 3305 SPETZ Peter NOTEAM 58:56 2:02:21 2:58:53 0:25:45
34 3270 AXÉN Ulf Mera Lera Mtb 1:00:54 2:03:43 2:59:24 0:26:16
35 3289 NILSSON Ola Craft Staffanstorps CK 58:41 2:02:35 2:59:32 0:26:23
36 3272 WIKLUND Benny Finspångs CA 1:01:05 2:05:05 2:59:42 0:26:34
37 3297 HENRIKSSON Patrik Västerås Ck 57:30 2:01:28 3:00:10 0:27:02
38 3262 RISBERG Anders Åstorps CK 57:58 2:01:04 3:00:29 0:27:21
39 3304 MEYER Claus NOTEAM 1:00:01 2:04:51 3:01:41 0:28:33
40 3290 RÖNNBLAD Mats Södertälje Ck 59:56 2:04:26 3:02:02 0:28:54
41 3238 LÖFGREN Martin Järfälla 1:01:37 2:05:26 3:02:47 0:29:38
42 3266 JONSSON Robert Ck Norrtälje 1:00:19 2:04:44 3:02:51 0:29:43
43 3303 FALK Micael NOTEAM 58:57 2:03:24 3:03:12 0:30:04
44 3292 MALMBERG Stefan Brandkårens IK 57:11 2:02:15 3:03:31 0:30:22
45 3260 JOHANSSON Anders Ok Hammaren 1:00:24 2:05:11 3:03:46 0:30:37
46 3295 TYLLMAN Lennart CK Falken 55:51 2:00:19 3:04:08 0:31:00
47 3256 EKLUND Jan Borensbergs If Cykel 1:02:41 2:07:57 3:04:43 0:31:34
48 3229 NORRBY Kristian ÅCK Cycle-In-Cyprus 58:55 2:05:22 3:04:56 0:31:47
49 3251 ISAKSSON Gunnar Finspång CA 1:01:03 2:06:04 3:05:28 0:32:20
50 3299 CEDERBERG Peter NOTEAM 58:38 2:04:29 3:05:45 0:32:36
51 3282 HANSSON Tomas Blackstone Racing 1:01:00 2:07:38 3:05:49 0:32:41
52 3234 LUNDGREN Lars Gottne If 1:00:12 2:06:14 3:07:31 0:34:22
53 3246 OCKBORN Markus Degerfors 1:01:37 2:06:45 3:07:52 0:34:44
54 3223 JELLHEDE Anders Klubbencyklisten 1:01:35 2:07:42 3:07:57 0:34:49
55 3281 LUNDBERG Michael Eskilstuna Ck 1:05:21 2:12:14 3:09:06 0:35:58
56 3215 OTTERBECK Jesper Solsidans CK 1:01:27 2:08:25 3:09:22 0:36:13
57 3267 HOLM Björn Mtb Täby 1:00:27 2:06:52 3:09:32 0:36:23
58 3257 JOSEFSSON Göran Fredrikshofs If Ck 1:00:20 2:09:20 3:11:54 0:38:46
59 3275 FRIMAN Johnny Ck Uni 2:07:47 3:12:03 0:38:55
60 3244 ROSELL Joakim Sankt Anna 1:03:42 2:12:20 3:12:43 0:39:34
61 3278 JÄDERBERG Daniel Hofors CK 1:02:27 2:10:25 3:13:11 0:40:03
62 3221 WENNSTRÖM Johan Höks MTB 1:02:46 2:10:08 3:14:00 0:40:51
63 3254 SÖDERENG Christer Spårvägen Cf 2:12:11 3:15:37 0:42:29
64 3279 CASSERSTEDT Lars Gustafs 1:02:05 2:12:37 3:15:42 0:42:34
65 3288 PERSSON Hans Kolmården MTB 1:05:42 2:14:54 3:16:53 0:43:45
66 3226 DAHLBERG Stefan Piteå Cykelklubb 1:04:58 2:14:21 3:18:15 0:45:07
67 3216 ELIASSON Per Saltsjö-Duvnäs 1:05:46 2:14:09 3:19:20 0:46:12
68 3224 NILSSON Göran Fredrikshof 1:03:48 2:12:35 3:19:42 0:46:34
69 3239 ERIKSSON Pelle Sandvikens Ck 1:04:07 2:14:10 3:19:47 0:46:39
70 3237 LUNDEGÅRD Lars Karlstad Multisport 1:02:39 2:12:40 3:21:23 0:48:15
71 3298 LAGERKVIST Stefan Smack 1:00:28 2:08:13 3:22:32 0:49:24
72 3306 SETTERBERG Johan Täby MTB 1:06:16 3:23:01 0:49:52
73 3252 LARSSON Johan Ck Allvar 1:03:47 2:15:20 3:23:32 0:50:23
74 3265 CARLESTAM Anders Ck Dainon 1:12:06 2:22:02 3:24:16 0:51:07
75 3271 ERIKSSON Pär Järfälla CK 1:07:18 2:18:09 3:27:43 0:54:34
76 3291 BROLUND Janne Rund och Goo 1:03:36 2:14:59 3:28:33 0:55:25
77 3222 WASS Magnus Mtb Täby 1:08:39 2:20:41 3:30:35 0:57:27
78 3230 LARSSON Johan Fredrikshofs If Ck Telia If 1:01:15 2:14:47 3:33:49 1:00:41
79 3227 WESTERBERG Magnus Stf Sylarna Fjällstation 1:06:37 2:20:44 3:34:41 1:01:32
80 3225 MÅNSSON Per-Ola Höks MTB 1:05:53 2:25:17 3:34:46 1:01:38
81 3286 BRÄNDSTRÖM Anders Plakat 1:06:15 2:22:00 3:35:00 1:01:52
82 3264 MAGNUSSON Peder Ericsson IK 1:09:50 2:25:20 3:35:41 1:02:33
83 3240 GUNNARSSON Jonas Fredrikshofs If Ck 1:04:55 2:34:58 3:41:10 1:08:02
84 3300 WALLSTRÖM Jörgen NOTEAM 1:06:59 2:35:09 3:41:22 1:08:14
85 3249 HINDERSSON André Fannyhill CK 1:20:41 2:35:36 3:46:04 1:12:56
86 3231 BLOMSTEDT Mats Finspångs CA 1:10:36 2:31:04 3:50:03 1:16:55
87 3212 WEINER Mats Weinabmontage 1:18:39 2:40:21 3:52:13 1:19:04
88 3214 NILSSON Peter Happy Mtb   Uppsala 1:08:06 2:19:05 3:54:13 1:21:05
89 3268 SJÖBLOM Mats Smack 1:12:28 2:39:46 4:02:21 1:29:13
3213 LAPPALAINEN Kenth Järfälla D.N.F.
3220 OLSSON Jörgen Ck Uni D.N.F.
3233 ÄLMEFUR Ulrik Stockholm D.N.F.
3235 WALLIN Jan Ik Rex D.N.F.
3269 MOSSBERG Mats Varbergsmtb D.N.F.
3274 KARLSSON Magnus Borensbergs If Cykel D.N.F.
3276 LARSSON Bo Spårvägen CF D.N.F.
3287 CARLSSON Thomas City Wolfs D.N.F.
3217 KTISTAKIS Pieter Solsidans CK D.N.S.
3219 WÅHLMARK Pelle Skörsta CK D.N.S.
3232 AXTELIUS Håkan Iim Nordic D.N.S.
3236 THULIN Fredrik Solsidans CK D.N.S.
3243 NEVDAHL Adam Wäsby MTB D.N.S.
3248 AHLSTRÖM Kenneth Almunge D.N.S.
3263 KARLSSON Boris Söderköpings SK D.N.S.
3293 HOLMERTZ Tomas Brandkårens IK D.N.S.
       
Klass: Herrar 50 Distans: 65 km Kommissarie: Birgitta Dignell
Starttid: 11.00 Anmälda: 34 st Startande: 29 st Utgått: 3 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 4001 ANDERSSON Benny Åstorps CK 50:34 1:43:21 2:30:39 0:00:00
2 4013 DAVIDSSON Mårten Finspång CA 55:16 1:55:26 2:49:09 0:18:30
3 4022 RINDBORG Max Falu CK 54:40 1:57:26 2:52:27 0:21:49
4 4033 HOLLANTI Timo NOTEAM 56:07 1:58:44 2:53:57 0:23:18
5 4002 SJÖBERG Leif Almby Ik 57:01 1:59:58 2:54:56 0:24:18
6 4021 LILJEVALL Hans Fredrikshofs If 58:42 2:01:25 2:56:15 0:25:36
7 4004 ERIKSSON Jan Brandkårens Ik Sthlm  55:58 1:57:38 2:58:19 0:27:40
8 4023 KARLSSON Kenneth Östhammars MK 58:59 2:04:46 3:02:32 0:31:53
9 4005 SJÖBERG Raymond Hofors CK 1:01:04 2:06:13 3:03:47 0:33:08
10 4018 RUDBERG Sven Järfälla CK 1:00:33 2:05:05 3:04:10 0:33:31
11 4009 HJORTMAR Stig Järfälla CK 1:01:39 2:06:19 3:05:29 0:34:50
12 4035 FRIBERG Kjell NOTEAM 1:00:09 2:05:09 3:05:29 0:34:50
13 4027 ÖHMAN Mats Falkenberg Ck 1:02:42 2:08:43 3:06:38 0:36:00
14 4008 SVÄRM Peter Borensbergs If Cykel 1:01:23 2:07:33 3:07:34 0:36:55
15 4032 DOVEMARK Ulf Varbergs MTB 1:03:43 2:10:41 3:11:02 0:40:24
16 4020 GRÖNBERG Anders Team Sportia Ck Karlskoga 1:04:33 2:14:17 3:17:26 0:46:48
17 4012 GRANSBERG Lennart Mtb Täby 1:02:49 2:14:43 3:17:35 0:46:56
18 4029 LARSSON Bengt Kfum Cykel Kalmar 1:05:15 2:14:10 3:17:59 0:47:20
19 4010 GUSTAFSSON Tomas Eskilstuna Ck 1:07:04 2:18:32 3:22:33 0:51:54
20 4025 HAGSTRÖM Jan Hudiksvalls Cykelklubb 1:04:05 2:14:02 3:23:04 0:52:26
21 4006 EKSTAM Börje Ålem CK   Cycle-In-Cyprus 1:05:00 2:23:16 3:26:23 0:55:44
22 4016 CARLSARV Anders Mtb Täby 1:07:09 2:20:45 3:26:51 0:56:12
23 4015 PÅLSHEDEN Hans Upsala CK 1:07:50 2:24:27 3:37:45 1:07:06
24 4019 OLSSON Fritz Tullinge Sk 1:09:30 2:25:50 3:38:53 1:08:15
25 4034 EKMAN Bosse Norbergs Ck 1:12:46 2:40:17 4:05:55 1:35:16
26 4026 ERICSSON Kåre Bålsta CK 1:20:01 2:55:32 4:30:51 2:00:13
4007 ANASTASIO Kim Falu CK D.N.F.
4017 GREN William Fredrikshofs IF CK D.N.F.
4024 MELKERSSON Hans Trosa Vagnhärad Ck D.N.F.
4003 OHLANDERS Gunnar Ljusdals CK D.N.S.
4014 SOHLBERG Anders Farsta D.N.S.
4028 STORM Thomas Spårvägen Ck D.N.S.
4030 GUSTAFSSON Ingvar Ulricehamns CK D.N.S.
4031 HAMMARSTRÖM Torsten Almby IK D.N.S.
       
Klass: Damer Motion Distans: 65 km
Starttid: 11.05 Anmälda: 28 st Startande: 26 st Utgått: 1 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 5013 GUSTAVSSON Anna Eskilstuna Ck 1:06:34 2:18:15 3:21:55 0:00:00
2 5024 SANDBERG Anna Uppsala 1:09:47 2:23:58 3:28:13 0:06:18
3 5022 SUNDBERG Jenny Upif 1:09:49 2:24:00 3:28:14 0:06:18
4 5012 PROFIR Daniela Fredrikshof 1:16:29 2:39:25 3:47:00 0:25:05
5 5017 LARSSON Kristin Vreta Kloster 1:19:40 2:40:02 3:50:45 0:28:50
6 5021 INNINGS Karin Turtips 1:14:05 2:38:11 3:50:50 0:28:55
7 5018 SILWER Lotta Fredrikshofs If Ck 1:17:07 2:42:11 3:56:09 0:34:13
8 5029 WIKLUND Maria NOTEAM 1:15:20 2:40:59 3:56:20 0:34:25
9 5008 ENGARDT Elin Solna 1:17:23 2:40:25 3:57:20 0:35:25
10 5007 LUNDSTEN Ann Stockholm 1:23:07 2:46:04 4:01:33 0:39:38
11 5002 TALONEN Sari Tullinge 1:16:59 2:45:15 4:09:34 0:47:39
12 5025 WICHARDT Emma Iksu Multisport 1:20:51 2:49:31 4:11:57 0:50:02
13 5028 PETTERSSON Elisabeth Gustavsberg 1:19:04 2:53:21 4:12:03 0:50:08
14 5026 WIKLUND Jeanette Örnsköldsvik 1:27:51 2:57:10 4:17:17 0:55:22
15 5027 TURTIAINEN Laura NOTEAM 1:28:18 2:59:37 4:25:29 1:03:34
16 5020 BJÖRKLUND Jeanette Tullinge 1:24:47 3:02:00 4:29:01 1:07:06
17 5011 ISHAQ Rasha Bimbo-Bikers 1:28:34 3:06:07 4:36:38 1:14:43
18 5023 KLOCKAR Erika Uppsala 1:27:32 3:02:22 4:38:48 1:16:53
19 5019 BALCOM Elisabeth Uppsala 1:29:51 3:09:23 4:42:38 1:20:43
20 5003 HAVSSTIERNA Veronica - 1:31:51 3:15:54 4:51:35 1:29:40
21 5014 BERGSTRÖM Caroline Flytbojarna 1:32:14 3:18:17 4:57:55 1:36:00
22 5006 DAHLBERG Ulrika Kilafors 1:29:11 3:18:45 5:03:42 1:41:47
23 5004 LINDQUIST Christine Skuttunge SK 1:13:20 3:32:57 5:09:06 1:47:11
24 5016 RAJANIEMI Nina Upplands Väsby 1:35:19 3:28:04 5:10:15 1:48:20
25 5010 TERMINE Anna Stockholm 1:40:24 3:42:38 5:29:07 2:07:12
5015 CALÅS Charlotta Bimbo-Bikers D.N.F
5005 LARSSON Petra Stockholm D.N.S
5009 LUNDBECK Lisa Täby D.N.S
       
Klass: Herrar Motion Distans: 65 km
Starttid: 11.05 Anmälda: 520 st Startande: 463 st Utgått: 31 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 6344 GOZZI Joakim Shimano 55:48 1:53:57 2:43:45
2 6437 HÖIJE Krister Ik Hakarpspojkarna 56:01 1:55:01 2:50:14
3 6136 OLANDER Magnus Brunna Hellriders 1:02:53 2:02:44 2:51:23
4 6334 JOHNSSON Henrik Hällbybrunns IF 56:16 1:56:59 2:52:01
5 6183 WIDÉN Lars Tullinge 57:59 2:00:06 2:53:14
6 6372 KULIN Anders Svenska Bergscykelsällskapet 58:44 2:01:10 2:54:14
7 6386 PERSSON Anders Fredrikshof IF Cykel 59:03 2:01:17 2:55:06
8 6062 INNINGS Gunnar Folle Rules 57:32 1:57:53 2:55:07
9 6090 LEWIS Clive Mtb Täby 56:30 1:57:54 2:55:29
10 6185 WEIDSTAM Jens Ck Uni 59:22 2:01:51 2:57:37
11 6303 PERSSON Pär Ck  Källarn 1:00:43 2:03:09 2:58:37
12 6441 JOHANSSON Karl Skövde CK 57:40 2:00:45 2:59:07
13 6164 KARLSSON Mathias Svenska Bergcykelsällskapet 58:45 2:01:15 2:59:54
14 6341 PERSSON Calle Team Gösta 57:51 2:02:07 3:00:30
15 6249 LINDHOLM Roger Skokloster 1:01:17 2:04:47 3:00:35
16 6273 NYBERG Joakim Huddinge Brand Kif 1:02:16 2:07:13 3:00:36
17 6316 ALLERSTRAND Mats Ericsson IK 1:00:26 2:03:47 3:00:45
18 6382 MIHALJ Tomas Ck Valhall 1:00:46 2:04:34 3:00:45
19 6284 OLSSON Patrik Sbcs 1:00:27 2:02:47 3:01:53
20 6406 ALM Jonathan Järfälla OK 1:00:06 2:04:42 3:02:05
21 6444 WERNER Jens NOTEAM 1:01:13 2:05:02 3:02:10
22 6484 SÖDERLUND Daniel NOTEAM 59:02 2:04:33 3:02:54
23 6056 LARSSON Patrik Älta 1:01:06 2:05:11 3:03:23
24 6436 MARTINSSON Jerker Sin Multisport 1:00:29 2:04:43 3:04:04
25 6318 LEPPÄKORPI Martin Sandvikens Ck 1:00:20 2:05:22 3:04:12
26 6054 ENGSTRÖM Niklas Stockholm 1:02:11 2:07:06 3:04:13
27 6487 JOHANSSON Tomas Eskilstuna Ck 1:01:20 2:07:10 3:04:41
28 6503 JOHANSSON Tomas Wäsby Mtb 1:02:52 2:08:06 3:04:41
29 6355 HÄNNINEN Björn Sandviken Ck 1:01:18 2:05:16 3:04:47
30 6211 WESTBLAD Pär Cinnober 59:58 2:06:28 3:04:51
31 6480 JANSSON Micke Eskilstuna Ck 1:02:00 2:07:12 3:04:59
32 6323 PETERSSON Dan Vällingby 1:02:21 2:07:19 3:05:15
33 6337 TRENDE Andreas Danderyd 1:01:48 2:07:59 3:06:06
34 6361 LINDGREN Andreas Karlstad Multisport 1:00:51 2:07:38 3:06:11
35 6492 KJELLBERG Thomas Bilbo competition 1:00:17 2:07:16 3:06:24
36 6289 JOSEFSSON Peter Tullinge 1:03:03 2:08:50 3:07:40
37 6025 HANELL Mikael Team Pinion Sundbybergmultispo 1:01:16 2:05:57 3:07:50
38 6137 TENGMO Magnus Agresso 1:03:35 2:10:06 3:08:23
39 6494 AHLSTRÖM Walter NOTEAM 1:03:41 2:08:33 3:08:24
40 6462 ERIKSSON Thomas NOTEAM 1:00:53 2:11:21 3:08:47
41 6474 NUNEZ Luis NOTEAM 1:01:14 2:07:23 3:08:52
42 6264 STRÖMBERG Isak Cykloteket 1:02:09 2:08:07 3:09:04
43 6464 ASTERVIK Magnus NOTEAM 1:03:38 2:10:58 3:09:24
44 6501 BERGMAN Andréas Bålsta CK 1:04:00 2:10:02 3:09:40
45 6463 JOHANSSON Håkan Friluftsfrämjandet  Falun 1:03:40 2:09:28 3:09:51
46 6381 MOBERG Henrik Hägersten 1:03:26 2:09:40 3:10:20
47 6241 ALVARSSON Peter Södertälje Ck 1:04:16 2:11:46 3:10:49
48 6015 EKELUND Rickard Team Najaden Gym 1:04:05 2:12:52 3:10:59
49 6288 ERIKSSON Mattias Falun 1:03:36 2:11:51 3:11:09
50 6460 VIIRA Filip Tullinge 1:03:24 2:11:33 3:11:10
51 6310 WIKLUND Rikard Stockholm 1:13:23 2:16:59 3:11:12
52 6461 VIIRA Indrek Alfa Laval IK 1:03:27 2:11:36 3:11:27
53 6121 PIHL Daniel Spårvägen 1:03:16 2:10:00 3:11:29
54 6242 MÅNSSON Per-Göran Astrazeneca IF 1:04:15 2:12:33 3:12:00
55 6044 JANSSON Conny Haninge 1:02:12 2:07:41 3:12:17
56 6504 VALAS David Cykloteket 1:00:24 2:07:31 3:12:25
57 6104 SWEDBERG Michael Sköndal 1:03:59 2:10:49 3:12:38
58 6413 NIKULAINEN Pekka Finlands Idrott 1:03:55 2:10:34 3:13:28
59 6314 ANDERSSON Mikael Floda 1:05:02 2:14:03 3:13:44
60 6271 OLSSON Tobbe Solna 1:06:24 2:15:11 3:13:54
61 6130 RASMUSON Claes Stockholm 1:06:27 2:13:36 3:14:30
62 6233 WARREN Hugh Ej 1:04:14 2:12:12 3:14:31
63 6297 JONSSON Tommie Ljusdals Cykelklubb 1:06:11 2:15:07 3:14:44
64 6455 HAGEN Kai Lergubbarna 1:04:53 2:12:33 3:15:02
65 6456 ÖRN Peter Lergubbarna 1:04:13 2:12:34 3:15:02
66 6514 PERSSON Göran Sundbybergs IK 1:03:15 2:12:20 3:15:36
67 6216 NOACK Robert Fredrikshof 1:06:10 2:15:12 3:15:38
68 6301 FLYCHT Daniel Ck  Källarn 1:04:07 2:12:30 3:15:40
69 6036 JOHANSSON Jonny Spiff CK 1:04:45 2:12:11 3:15:52
70 6446 HELGE Torbjörn Brandkårens Idrottsklubb 1:03:12 2:12:52 3:16:56
71 6392 VESTLING Lars Uppsala 1:04:54 2:13:04 3:16:58
72 6293 STJERNDAHL Anders Sundbyberg Multisport 1:03:19 2:13:11 3:17:03
73 6324 WALLER Anders Vällingby 1:03:43 2:13:23 3:17:12
74 6245 LUNDIN Kenneth Saltsjö-Boo 1:05:12 2:14:51 3:17:16
75 6259 DORWARTH Christian Skokloster 1:04:27 2:15:28 3:17:18
76 6369 SANDBERG Patrik Göteborg 1:06:43 2:17:01 3:17:19
77 6451 SAHLIN Martin Spif Triathlon 1:04:28 2:12:55 3:17:23
78 6490 PERSSON Jesper NOTEAM 1:05:59 2:16:48 3:17:27
79 6181 ANDERSSON Jesper Huddinge Brandkårs IF 1:02:19 2:12:58 3:17:36
80 6374 LARSSON Olof Älvsjö 1:03:39 2:13:13 3:17:38
81 6132 KARLSSON Magnus Boglösa 1:04:52 2:15:10 3:17:39
82 6449 LÄRKA Peter NOTEAM 1:07:01 2:10:53 3:17:55
83 6370 STENFLO Daniel Oarksnibbs HK 1:05:05 2:15:06 3:18:19
84 6404 JOHANSSON Rickard Uppsala 1:08:44 2:16:17 3:18:26
85 6261 ANDERSSON Patrik Holmsund 1:05:42 2:15:38 3:18:34
86 6026 MAJAK Joakim Järfälla CK 1:03:30 2:13:09 3:18:54
87 6396 SAHLIN Bertil Lund 1:07:47 2:17:24 3:18:58
88 6400 JONSSON Krister The Burning Thighs   SUCK 1:05:54 2:17:01 3:18:59
89 6220 CARLSSON Anders Allelektro Team 1:03:59 2:14:41 3:19:03
90 6508 JANSSON Mats Broken Spokez 1:06:58 2:12:07 3:19:06
91 6302 ANDESSON Magnus Ck  Källarn 1:07:20 2:15:47 3:19:07
92 6043 JANSSON Stefan Haninge 1:03:27 2:11:57 3:19:17
93 6373 GYLLENSTIERNA Erik Lidingö Multisport 1:03:57 2:14:28 3:19:36
94 6409 HAGESTAM Anders Ericsson IK 1:06:09 2:16:12 3:19:45
95 6106 LARSSON Åke Maquet IF 1:03:31 2:13:57 3:19:52
96 6454 DAHLBERG Fredrik Sundbyberg 1:05:43 2:14:09 3:19:53
97 6035 JOHANSSON Markus Hisingens CK 1:10:38 2:19:13 3:20:01
98 6434 GHODS GUSTAFSON Mehran Finspång Cykel Amatörer 1:05:39 2:16:05 3:20:04
99 6248 VIGSTRÖM Björn Hägersten 1:02:05 2:18:34 3:20:08
100 6507 MARKKANEN Kaj 69 NPIF 1:06:57 2:13:21 3:20:19
101 6470 EKLÖF Johan Spårvägen Ck 1:08:00 2:15:19 3:20:21
102 6126 WESSEL Lars Sollentuna 1:05:29 2:17:04 3:20:22
103 6476 JANSSON Sivert Knivsta Ck 1:04:26 2:15:26 3:20:23
104 6291 ÅGREN Patrik Bianchi 1:05:16 2:15:29 3:20:24
105 6485 HELÉN Per Eriksson IK 1:02:25 2:12:16 3:20:29
106 6443 ERIKSSON Daniel Happymtb Gävle 1:06:37 2:16:54 3:20:36
107 6345 GOZZI Claes Uppsala Ck 1:04:01 2:15:04 3:20:39
108 6122 ROSENBORG Erik Spårvägen Cf 1:06:40 2:21:51 3:20:41
109 6333 ALHEIM Mats Spårvägen Cf 1:06:42 2:17:23 3:20:54
110 6498 SÖDERBERG Stefan NOTEAM 1:05:57 2:15:00 3:20:58
111 6326 ERIKSSON Magnus Ck Ceres 1:05:50 2:15:57 3:21:30
112 6184 CARLSSON Anders Ringmurens Ck 1:04:19 2:14:20 3:21:51
113 6021 DE BOUSSARD Patric Onespoon E Bikers 1:04:52 2:16:57 3:21:55
114 6129 MAGNUSSON Stefan Happymtb 1:05:22 2:18:17 3:21:57
115 6283 ERIKSSON Magnus Gävle Ca 1:05:15 2:16:23 3:22:05
116 6086 FLORENTIN Etienne Delaval 1:05:24 2:17:46 3:22:13
117 6325 NILSSON Thomas Lidingö Triathlon 1:05:07 2:16:53 3:22:17
118 6127 MIKLOS Thomas Södertälje Ck 1:04:53 2:16:25 3:22:32
119 6195 JOELSSON Anders Finspångs CA 1:06:55 2:17:26 3:22:37
120 6118 SANDBERG Mikael Spårvägen CF   EBM IF 1:07:15 2:20:11 3:22:44
121 6350 ANDERSSON Jonas Eskilstuna 1:07:52 2:17:19 3:23:06
122 6268 JOSEFSSON Patrik Stupbrant Com 1:06:24 2:15:44 3:23:07
123 6332 HULANDER Örjan Ljungsbro 1:05:38 2:18:33 3:23:29
124 6354 LINDVALL David Shimano 1:07:16 2:17:55 3:23:40
125 6083 LIDBLAD Anton Team Goextreme 1:07:26 2:16:18 3:23:47
126 6360 ANDERSSON Jens Ck Norrtälje 1:04:59 2:16:49 3:23:51
127 6281 WILMAR Henrik Alces Unitas 1:06:31 2:18:05 3:23:59
128 6140 SANDSTRÖM Lars Storvreta 1:08:48 2:23:16 3:24:37
129 6131 PETTERSSON Kent Happy Mtb 1:07:00 2:18:13 3:24:44
130 6252 JOHANSSON Pontus Ik Jarl 1:03:53 2:17:03 3:24:58
131 6152 SKOGELAND Michael Spif Triathlon 1:03:34 2:15:14 3:25:18
132 6150 HYLLENGREN Håkan Stockholm 1:07:28 2:19:47 3:25:24
133 6308 ERIKSON Johan Uppsalapolisens IF 1:05:49 2:16:19 3:25:38
134 6034 ZELL Christopher Happy Mtb 2:19:10 3:25:41
135 6020 VELLING Teet Uppsala 1:06:27 2:17:57 3:25:44
136 6007 ROOS Björn NOTEAM 1:04:24 2:19:03 3:25:52
137 6299 PATRIKSSON Anders Sandsjöfors SK 1:07:34 2:19:33 3:25:57
138 6513 PERSSON Magnus IFK Lidingö 1:05:20 2:20:49 3:26:10
139 6243 LIND Håkan Mäsens CK 1:04:57 2:17:29 3:26:11
140 6388 STENFLO Örjan Oarksnibbs HK 1:07:14 2:22:28 3:26:29
141 6101 ENSTRÖM Lennart Aguil 1:09:54 2:22:44 3:26:45
142 6475 KÄLLMAN Kalle NOTEAM 1:08:47 2:24:03 3:26:49
143 6505 BERGSTRÖM Martin NOTEAM 1:08:54 2:18:15 3:27:10
144 6198 MACDONALD Blair Team New Zealand 1:03:50 2:16:58 3:27:48
145 6205 BÖRJESSON Hans Hojkarna 1:07:17 2:20:27 3:27:51
146 6040 SANDSTRÖM Joachim Able Management Advisors 1:05:58 2:22:42 3:27:53
147 6039 BONTA Ronnie Trollhättan 1:13:52 2:25:25 3:28:05
148 6229 DAMORE Renato Team Najaden Gym 1:10:00 2:22:33 3:28:08
149 6430 FÖLSTER Stefan Nacka 1:09:34 2:22:32 3:28:09
150 6123 LARSSON Jens Jarse Ski Team 1:07:07 2:21:12 3:28:14
151 6467 BOBERG Jan-Erik NOTEAM 1:07:59 2:22:00 3:28:18
152 6067 ROWINSKI Patrik Mtb Täby 1:09:26 2:22:39 3:28:45
153 6445 ANDERSSON Torbjörn Fredrikshov Cykel 1:08:07 2:20:44 3:28:52
154 6398 FREDIN Magnus Älvsjö 1:13:24 2:25:55 3:29:11
155 6304 MALMBERG Per Fredrikshof 1:07:42 2:23:15 3:29:14
156 6167 ALABY Gert Fredrikshof 1:09:19 2:21:05 3:29:27
157 6080 GUSTAVSSON Jonas Kungsör 1:09:50 2:23:18 3:29:42
158 6352 HÖRMAN Magnus Älta 1:06:29 2:18:44 3:29:44
159 6440 MATUSSEK Andreas Taberg 1:15:23 2:31:19 3:30:07
160 6282 HELLQVIST Kenneth Jmab Miele Rc 1:04:56 2:20:00 3:30:10
161 6180 ERICSON Tobias Hägersten 1:04:21 2:19:45 3:30:59
162 6279 RISTRÖM Fredrik Fredrikshof 1:07:51 2:22:52 3:31:09
163 6262 AXELSSON Bosse Eksjö CK 1:07:52 2:23:52 3:31:15
164 6453 SÖDERBERG Per Göteborg 1:12:46 2:18:47 3:31:34
165 6163 LENNHAGEN Magnus Johanneshov 1:05:48 2:22:43 3:31:52
166 6465 CULLGREN Henrik Tipping point ck 1:13:23 2:26:48 3:32:04
167 6059 TAPPER Jakob Stockholm 1:12:25 2:25:58 3:32:11
168 6353 LIDÉN Erik Shimano 1:09:44 2:24:12 3:33:06
169 6379 HANSEN Rickard Stockholm 1:12:10 2:24:22 3:33:32
170 6416 WESTBERG Per-Åke Älta 1:13:51 2:27:18 3:33:41
171 6201 BOLIN Robin Knivsta 1:08:01 2:23:21 3:33:43
172 6439 KNUTSSON Tomas Taberg 1:15:25 2:31:33 3:33:47
173 6338 LINDQVIST Dan Älvsjö 1:12:48 2:25:09 3:33:54
174 6038 BJÖRN Andreas Mariefred 1:05:29 2:21:27 3:33:56
175 6272 FREDHOLM Mikael Ljusdals CK 1:07:29 2:19:21 3:34:25
176 6384 LUNDSTRÖM James Stenungsund 1:07:19 2:22:29 3:34:29
177 6495 DAVEBY Christian Grymma Grävlingar 1:07:22 2:26:42 3:34:40
178 6133 STENSEN Paul Huddinge 1:06:54 2:24:28 3:34:51
179 6516 MORTIN Reno NOTEAM 1:08:37 2:26:20 3:34:58
180 6448 WIKLUND Stefan Värmdö CK 1:08:57 2:26:35 3:35:32
181 6429 BAUMANN Christian Danderyd 1:08:11 2:25:19 3:35:44
182 6214 RAMBERG Magnus Västerås 1:12:03 2:27:49 3:36:03
183 6110 JANSSON Stefan Falu IK 1:07:02 2:21:06 3:36:16
184 6331 DIDRIKSSON Sören Ljungsbro Cykel 1:08:37 2:23:59 3:36:33
185 6496 ENGSTRÖM Jörgen CK Engström 1:10:56 2:27:37 3:37:02
186 6232 NILSSON Per Svenska Sushi Köket 1:07:34 2:27:34 3:37:07
187 6230 HULT Martin Cykloteket 1:05:39 2:29:11 3:37:10
188 6479 LI Erik NOTEAM 1:07:59 2:26:55 3:37:15
189 6399 FORSELIUS Henrik Gustavsberg 1:17:24 2:35:19 3:38:42
190 6030 FELDT Hans Ericsson IK 1:09:52 2:26:05 3:39:20
191 6356 ÖHMAN Johan Enskede 1:15:44 2:34:06 3:39:49
192 6401 WIKING Mårten Tyresö 1:15:06 2:31:14 3:39:50
193 6393 PETTERSSON Håkan Örebro 1:10:48 2:26:24 3:39:58
194 6452 ADLER Mathias NOTEAM 1:16:12 2:23:46 3:39:59
195 6478 OLSSON Pär - 1:06:23 2:21:24 3:40:03
196 6335 ANDERSSON Leif Njurunda SK 1:10:47 2:26:23 3:40:17
197 6395 LINDEGREN Magnus Köping 3:40:20
198 6385 HEMSTRÖM Lars Ik Vavd 1:13:33 2:30:07 3:40:21
199 6263 FRIEDRICH Sebastian Saltsjö-Boo 1:15:03 2:33:30 3:40:24
200 6377 NEUMAN Magnus Södertälje 1:06:30 2:21:29 3:40:29
201 6063 OREDSSON Björn Torsebro 1:17:00 2:34:23 3:40:30
202 6168 FALKERBY Jakob Grottekvarnens MTB 1:08:15 2:24:01 3:40:40
203 6060 BERGSTRÖM Johan Linköping 1:13:02 2:30:07 3:40:47
204 6221 LARSSON Håkan Stockholm 1:07:05 2:24:56 3:40:57
205 6093 HUGOSSON Thomas Snättringe SK 1:06:58 2:24:59 3:40:59
206 6309 HÖGLUND Peter Sandviken 1:08:46 2:27:06 3:41:03
207 6151 SVÄRD Staffan J If Thor Orientering 1:07:07 2:24:47 3:41:10
208 6477 MÄEHANS Gustav NOTEAM 1:10:58 2:32:30 3:41:31
209 6003 STENBERG Roine Linköping 1:13:27 2:31:12 3:41:34
210 6197 BERG Thomas Västerås 1:15:08 2:35:16 3:41:47
211 6082 THURESSON Daniel Team KJAB 1:13:45 2:29:51 3:43:05
212 6218 TALJA Peter Sms 1:13:58 2:30:27 3:43:08
213 6148 SUNDBOM Tommy Huddinge 1:11:44 2:29:54 3:43:35
214 6390 HENGSTLER Jürg Stockholm 1:10:30 2:29:58 3:44:13
215 6111 ALMGREN Sven Mariefred 1:14:43 2:34:39 3:44:13
216 6011 NORDBERG Bjarne NOTEAM 1:10:41 2:30:28 3:44:19
217 6292 GRANQVIST Kai Västerhaninge 1:12:46 2:31:07 3:44:31
218 6346 REMMELG Tomas Folksamkamraterna 1:15:47 2:34:34 3:44:34
219 6277 SOLMAN Svante Optilon   Cktjurn 1:02:10 2:19:32 3:44:49
220 6499 ALLEN Derek NOTEAM 1:07:58 2:36:55 3:44:54
221 6193 ANDERSSON Thomas Finspångs CA 1:14:10 2:32:46 3:45:00
222 6336 ERICSON Jonas Fredrikshof 1:15:40 2:35:17 3:45:04
223 6108 KARLSSON Mikael Wäsby Mtb 1:12:08 2:30:36 3:45:05
224 6087 WAERNÉR Jonas Linköping 1:12:00 2:30:21 3:45:16
225 6481 PETTERSSON Robert Mera Lera MTB 1:12:02 2:32:00 3:45:32
226 6342 MELANDER Roger Stockholm Speedskaters 1:12:07 2:30:20 3:45:40
227 6052 SVENSSON Anders Spiff CK 1:13:31 2:34:04 3:46:25
228 6061 EWERTZH Thomas Enskede 1:09:18 2:27:43 3:46:41
229 6049 TEGENMARK David Solna 1:12:47 2:35:11 3:46:44
230 6488 BAUMANN Olav NOTEAM 1:14:21 2:34:11 3:46:47
231 6078 SÖDERBERG Magnus Huddinge 1:15:08 2:34:05 3:47:05
232 6340 SÖRQVIST Fredrik Sigtuna OK 1:13:32 2:33:50 3:47:11
233 6240 FLYNING Johan Järna 1:11:46 2:29:53 3:47:16
234 6502 EKSTRÖM Johan NOTEAM 1:13:24 2:34:39 3:48:04
235 6402 JONSSON Stefan Suck 1:21:39 2:41:44 3:48:11
236 6098 WALLIN Jonas Bada Bing 1:09:44 2:30:47 3:48:43
237 6397 BALCOM Robert Uppsala 1:09:35 2:32:37 3:48:48
238 6157 LAGERSTRÖM David Uppsala 1:20:44 2:40:10 3:48:53
239 6213 NYMAN Henrik Nymans IF 1:07:41 2:30:06 3:49:06
240 6421 GRIP Anders Segeltorp 1:09:11 2:28:02 3:49:22
241 6410 HERMANSSON Jonas Västerås Ck 1:11:36 2:31:06 3:49:36
242 6215 EMILSSON Per Sälens If 1:16:53 2:38:26 3:50:16
243 6313 LARSSON Håkan Älvsjö 1:15:05 2:35:13 3:50:18
244 6347 HENRIKSSON Roland Stallarhomens Bågskytteklybb 1:14:41 2:34:22 3:50:20
245 6153 WAHLSTRÖM Stefan Stockholm 1:13:45 2:35:18 3:50:40
246 6239 RUBERTSON Mats Trångsund 1:15:32 2:35:47 3:50:40
247 6170 MANN Stefan Mariefred 1:19:46 2:39:55 3:50:52
248 6187 LUNDHOLM Robert Åkersberga 1:19:47 2:42:12 3:50:57
249 6096 ADLER Magnus North Bay Mbc 1:17:40 2:37:15 3:51:08
250 6286 HÖRSTAM Patric Tvck 1:11:34 2:39:06 3:51:14
251 6156 ANDERSSON Mats Älvsjö 1:11:57 2:32:45 3:51:20
252 6058 ROOTH Mattias Stockholm 1:13:06 2:32:34 3:51:29
253 6174 ANDERSSON Tomas Gik 1:05:42 2:24:30 3:51:59
254 6109 CELMS Kristaps Team Focus 1:10:26 2:33:24 3:52:07
255 6438 ANDERSSON Bo Kristinehamn 1:17:43 2:37:14 3:52:12
256 6042 ANDERSSON Anders Sollentuna 1:21:24 2:40:01 3:52:15
257 6407 HOFSLAGARE Mats Gustavsberg 1:17:21 2:37:47 3:52:29
258 6459 MARCEAU Martin Hojkarna 1:06:27 2:46:12 3:52:40
259 6095 GABRIELSSON Tomas Happymtb-Gävle 1:13:26 2:34:11 3:52:43
260 6405 HÄGGLUND Magnus Örnsköldsvik 1:18:13 2:42:31 3:52:45
261 6420 GUSTAVSSON Magnus Saltsjö-Boo 1:15:35 2:36:19 3:53:48
262 6010 BYLUND Ulf Sollentuna 1:15:30 2:35:45 3:53:58
263 6032 BRUSBÄCK Magnus Happy Mtb 1:18:16 2:43:24 3:54:02
264 6084 LIDBLAD Carl Team Goextreme 1:08:52 2:29:55 3:54:06
265 6435 FORSBERG Johannes Karlstad 1:17:44 2:37:48 3:54:17
266 6417 SKOGLUND Martin Järfälla 1:06:28 2:28:22 3:54:23
267 6328 SPOVE Olle Abb If 1:13:55 2:35:14 3:54:34
268 6085 SKOGLUND Michael Team Goextreme 1:12:16 2:34:26 3:54:46
269 6359 HAKANSON David Hisingen CK 1:18:13 2:37:35 3:55:04
270 6367 MORELIUS Johannes Spårvägen 1:18:14 2:37:32 3:55:04
271 6375 MÜLLER Thomas Ericsson IK 1:16:10 2:40:10 3:55:07
272 6099 JÖNSSON Nils Stockholm 1:11:37 2:39:16 3:55:30
273 6186 ERIKSSON Mats Djurhamn 1:14:38 2:40:19 3:55:46
274 6411 HANSSON Mattias Mtb Täby 1:13:21 2:35:28 3:55:58
275 6255 MOSSMYR Harri Mellansjö 1:17:47 2:38:51 3:56:10
276 6425 BENTINGER Peter Backmans Extreme Goats 1:16:50 2:39:58 3:56:16
277 6145 HÄGGSTRÖM Niklas Vallentuna 1:18:46 2:42:09 3:56:28
278 6257 DROTTLER Niclas Ssk 1:14:09 2:36:46 3:57:03
279 6188 HEDLUND Ronny Pyret`S Boys 1:16:51 2:40:24 3:57:08
280 6307 JOHANSSON Tomas Linköping 1:19:25 2:39:29 3:58:12
281 6260 SOGNEFORS Mathias Vallentuna 1:19:23 2:42:04 3:58:36
282 6483 ÅLANDER Anders Uppsala SRC 1:21:27 2:43:29 3:59:00
283 6278 LASMARIAS Olivier Johanneshov 1:18:17 2:43:03 3:59:01
284 6510 PERSSON Mårten NOTEAM 1:19:12 2:39:50 3:59:03
285 6497 TRONJE Mattias NOTEAM 1:07:31 2:23:32 4:00:12
286 6033 PERSSON Bruse Stigoteket Se 1:09:28 2:33:25 4:00:17
287 6468 PETRÉN Jonny Rövryttarna 1:22:23 2:50:50 4:01:25
288 6258 SÄLL Hans Ncc Roads 1:23:53 2:45:10 4:01:30
289 6469 PETRÉN Jimmy Röv Ryttarna 1:22:22 2:50:50 4:01:43
290 6403 WIMMERGREN Urban Suck 1:21:41 2:44:23 4:01:51
291 6371 FRANGI Oliver Upplands Väsby 1:21:49 2:44:57 4:02:30
292 6234 UDELL Tore Tumba 1:20:10 2:46:31 4:02:43
293 6275 ELFVING Anders Trångsund 1:15:38 2:41:14 4:02:49
294 6029 SPARRING Thomas Dafo 1:21:29 2:45:40 4:03:11
295 6254 LENNERDAHL Robert Täby 1:17:46 2:40:49 4:03:37
296 6244 FRANSSON Tom Saltsjö-Boo 1:18:12 2:46:00 4:03:57
297 6100 LAGULA Mikael Saltsjö-Boo 1:07:18 2:30:10 4:04:19
298 6509 ANDERSSON Kalle NOTEAM 1:21:40 2:43:36 4:05:18
299 6391 KLOCKAR Tomas Rättvik Roddklubb 1:16:53 2:40:13 4:06:27
300 6008 VON KRAEMER Anders Giveaway 1:23:20 2:49:45 4:06:28
301 6041 JÄRNBRINK Roger Sollentuna 1:23:23 2:49:09 4:06:38
302 6182 ANDERSSON Mats Ötillö Se 2:48:50 4:07:01
303 6433 LUNDSTRÖM Jonas Sundbyberg 1:22:09 2:48:11 4:07:06
304 6134 ALDEMAN Kurt Tumba 1:19:44 2:45:14 4:07:08
305 6422 NORDH Tomas Årsta 1:12:21 2:34:30 4:07:11
306 6192 LUNDIN Niklas Finspångs CA 1:16:30 2:40:34 4:07:14
307 6412 BERGKVIST-JORG Anders Gustavsberg 1:18:20 2:52:40 4:07:15
308 6362 MALMSTRÖM Ola Nacka 1:16:42 2:42:02 4:07:29
309 6320 GUSTAFSSON Henrik Sollentuna 1:11:43 2:42:13 4:07:43
310 6365 FRYKSTRÖM Niklas Omx 1:21:35 2:46:36 4:07:46
311 6267 ÖSTERLIND Calle Älvsjö 1:21:10 2:44:10 4:07:55
312 6194 PACSAY Staffan Finspång 1:22:27 2:45:25 4:08:01
313 6092 CEDSTEDT Niklas Vallentuna 1:13:01 2:44:05 4:08:12
314 6418 BERGLUND Klas Västerås 1:21:06 2:49:25 4:08:14
315 6419 SIKSTRÖM Krister Västerås 1:21:07 2:49:23 4:08:14
316 6269 BERGLUND Peter The Burning Thighs 1:21:34 2:48:43 4:08:26
317 6287 GUSTAVSSON Christian Tvck 1:14:16 2:41:19 4:08:40
318 6473 LIEBACK Niklas NOTEAM 1:18:31 2:47:18 4:08:58
319 6312 OXELMARK Patrik Ösmo 1:19:06 2:45:42 4:09:04
320 6119 ERENIUS Jonas Tyresö 2:49:48 4:09:05
321 6235 ÅKERSTRÖM Christer Mariefred MTB 1:18:19 2:46:39 4:09:11
322 6091 BERGHOLM Fredrik Vallentuna CK 1:12:47 2:44:06 4:09:23
323 6482 EMGÅRD Markus Hägersten 1:33:12 2:55:10 4:09:26
324 6088 SCHMITZ Joe Vällingby 1:17:58 2:45:49 4:10:28
325 6196 EK Daniel Västerås 1:16:31 2:42:32 4:11:11
326 6120 LUNDIN Magnus Fjärdhundra 1:24:06 2:54:15 4:11:17
327 6290 CARLSON Erik Falun 1:19:09 2:48:12 4:11:40
328 6237 STEEN Bobo Tyresö 1:22:59 2:50:09 4:11:44
329 6511 ERIKSSON Fredrik NOTEAM 1:24:02 2:48:18 4:12:20
330 6023 JOHANSSON Mats Fjugesta IF 1:23:08 2:48:41 4:12:30
331 6305 HADZIOSMANOVIC Emir Solna 1:17:39 2:45:35 4:13:26
332 6414 WHITTAKER Owen Vallentuna 1:16:37 2:46:39 4:13:29
333 6247 JERNBERGER Åke Sollentuna 1:19:37 2:47:21 4:13:42
334 6057 HULTMAN Mikael Spårvägen Cf 1:10:37 2:40:59 4:13:46
335 6161 GRÖNHOLM Fredrik Uppsala 1:27:28 2:55:48 4:13:53
336 6363 PALM Calle Örebro 1:13:29 2:41:59 4:14:10
337 6339 TÄRNING Christer Spånga 1:16:39 2:41:47 4:14:16
338 6113 SAMUELSSON Håkan Södertälje 1:24:05 2:53:01 4:14:38
339 6154 GUSTAFSSON Anders Passkyttarna 1:20:12 2:48:14 4:14:38
340 6322 JOHANSSON Gunnar Älta 1:19:49 2:47:54 4:15:00
341 6427 JANSSON Sören Knivsta Ck 1:24:01 2:52:38 4:15:04
342 6486 DAHLSTRÖM Pär Äta Skid o Motion 1:23:18 2:54:14 4:16:16
343 6217 ÖSTHOLM Mattias Rangsta SK 1:16:47 2:52:31 4:16:17
344 6070 GRIMBORG Robert Haninge 1:16:01 2:42:41 4:16:40
345 6081 WIDGREN Jens Team KJAB 1:16:40 2:43:37 4:17:00
346 6238 WINTZELL Tomas Saltsjöbaden 1:23:40 3:00:30 4:18:08
347 6506 BACKSTRÖM Martin Fredrikshof 1:21:38 2:56:34 4:18:12
348 6408 BERGNER Fredrik Saltsjöbaden 1:24:51 2:57:56 4:18:19
349 6089 STÅHL Erik Stocksund 1:23:31 2:59:31 4:18:26
350 6491 HAGLUND Hans NOTEAM 1:21:25 2:54:29 4:19:58
351 6071 HOFFSTEDT Joakim Haninge 1:18:32 2:44:59 4:20:38
352 6266 ERIKSSON Thomas Älvsjö 1:24:59 2:55:26 4:21:03
353 6173 LUNDGREN Joachim Fredrikshof If Ck 1:27:36 2:59:11 4:21:11
354 6298 LUNDBERG Lasse Ck Motvind 1:28:15 2:59:23 4:22:39
355 6219 WIIDIK Michael Bromma 1:26:56 2:58:57 4:22:53
356 6432 PALM Anders Stockholm 1:13:05 2:41:44 4:23:06
357 6115 JANSSON Eilert Fredrikshofs If 1:28:17 2:59:16 4:23:11
358 6166 FERNSTRÖM Bengt Hjo Vk 1:14:51 2:49:31 4:23:36
359 6472 DALNE Olof NOTEAM 1:22:07 2:51:29 4:23:52
360 6489 SJÖBERG Kristian NOTEAM 1:19:05 2:53:20 4:24:22
361 6160 DANARÖ Claes Ck Uni 1:27:28 2:58:07 4:25:40
362 6447 SJÖLANDER Lasse NOTEAM 1:23:38 3:02:14 4:25:53
363 6387 SVENSSON Love Stockholm 1:25:40 2:58:41 4:26:00
364 6343 ENDERLEIN Gunnar WM-Data 1:25:38 3:01:33 4:26:20
365 6428 AXELSSON Mikael - 1:27:45 2:59:49 4:26:36
366 6159 KÄMPE Måns Kämpe Ledarskap 1:23:53 2:59:44 4:27:23
367 6394 LJUNGBERG Staffan Bromma 1:23:29 2:58:06 4:28:30
368 6330 OTTERBJÖRK Örjan Weski  Gävle 1:23:31 2:56:54 4:28:39
369 6329 NILSSON Torbjörn Weski  Gävle 1:23:05 2:56:54 4:28:39
370 6300 GRANATH Lennart Borensbergs If Ck 1:30:08 3:05:19 4:28:46
371 6358 LJUNGGREN Mats Ericsson IF 1:29:04 3:01:38 4:29:09
372 6265 JONSSON Mikael The Burning Thighs 1:22:12 2:58:52 4:29:16
373 6097 FORSBERG Perka WM-Data IF 1:29:30 2:59:59 4:30:17
374 6191 ANDERSSON Björn Electrolux IF 1:21:23 2:57:18 4:30:18
375 6327 LAGERGREN Håkan Uppsala 1:27:48 3:00:52 4:30:19
376 6176 HAYWARD Ian Vikingstad 1:27:11 3:10:12 4:30:32
377 6050 THOMSEN Johnny Enköping 1:24:07 2:56:54 4:31:01
378 6114 EKBERG Krister Wappa Raiders 1:24:02 2:56:57 4:31:01
379 6013 LARSSON Rune Gnarp 1:26:37 3:04:19 4:31:28
380 6012 WERMELIN Petter Stockholm 1:26:37 3:04:19 4:31:28
381 6072 PERSSON Tomas Johanneshov 1:14:19 2:55:27 4:31:39
382 6364 NILSSON Micke Skinnskatteberg 1:22:45 3:00:05 4:31:53
383 6179 FURBERG Tobias Vikingstad 1:29:15 3:03:18 4:32:35
384 6112 ÖSTRÖM Anders Scania MTB 1:22:23 2:54:13 4:33:53
385 6024 WALLENIUS Niklas Fjugesta 1:23:32 2:59:53 4:34:29
386 6046 JOHANNSSEN Micael Scania MTB 1:22:15 2:59:12 4:34:41
387 6189 DUE Henrik Pyret`S Boys 1:24:24 3:08:02 4:35:30
388 6190 GAUFFIN Tomas Scania MTB 1:22:13 2:59:15 4:35:57
389 6027 WÅHLANDER Stefan Enskede 1:36:40 3:11:38 4:36:32
390 6368 ENGWALL Erik Stockholm 1:28:46 3:07:25 4:36:34
391 6466 BEYERSDORF David NOTEAM 1:21:32 2:48:32 4:37:56
392 6250 IVARSSON Stefan Haninge 1:31:34 3:05:36 4:39:40
393 6203 BERGGREN Jan Ncc If 1:32:24 3:14:38 4:39:45
394 6223 ERIKSON Pontus Västerås 1:25:00 3:02:09 4:40:45
395 6389 NYLUND Jarl Lidingö 1:22:58 3:02:29 4:41:24
396 6051 KÄRRÖ Jan Johanneshov 1:27:16 3:02:16 4:42:22
397 6512 SAARENPÄÄ Petri Modern Måleriet Ab 1:28:55 3:07:54 4:42:27
398 6306 ALMGREN Bengt Västerås Ck 1:27:09 3:04:43 4:42:30
399 6457 ÖSTERBERG Niclas 4:42:53
400 6274 FAGERNAES Ronny Järfälla 4:43:01
401 6471 BRENMAN Joe NOTEAM 1:23:55 3:02:39 4:44:34
402 6048 KHYSING Magnus Bandhagen 1:26:57 3:08:23 4:45:13
403 6172 LARSEN Björn Stockholm 1:27:15 3:08:23 4:45:13
404 6103 KARLSSON Emil Bagarmossen 1:25:59 3:11:36 4:46:06
405 6146 GRÖNLUND Anders Lk Mjölksyra 1:36:46 3:16:02 4:46:29
406 6155 NILSSON Anders Haverdal 1:26:00 3:11:40 4:47:19
407 6128 EKSTRÖM Rolf Tumba 1:30:52 3:09:43 4:48:34
408 6001 VIS Michel Saltsjöbaden 1:27:43 3:07:40 4:49:32
409 6348 NILSSON Roger Folksamkamraterna 1:28:58 4:50:32
410 6031 HAVSSTIERNA Peter - 1:31:49 3:15:50 4:51:35
411 6102 HULTMAN Peter Stocksund 1:25:36 3:03:07 4:52:03
412 6171 ARVIDSSON Björn Rosersberg 1:26:55 2:58:47 4:55:26
413 6315 JAAKONANTTI Fredrik Tullinge 1:40:31 3:24:22 4:55:51
414 6055 ALLARD Michael Kumla 1:33:22 3:24:46 4:56:52
415 6162 LUNDBERG Dennis Flytbojarna 1:32:06 3:18:08 4:57:20
416 6296 LÖTHMAN Jesse Team Löthman 1:25:34 3:16:36 4:57:59
417 6076 FÄRJSJÖ Mikael Spårvägen 1:30:45 3:18:00 5:01:08
418 6319 PETTERSSON Lars Hojkarna 1:32:33 3:21:22 5:02:11
419 6500 NYMAN Mattias NOTEAM 1:26:05 3:37:25 5:03:31
420 6493 EKHOLM Peter Bilbo competition 1:21:33 3:14:22 5:03:41
421 6117 STEN Lars Uppsala 5:04:33
422 6228 FLOGNFELDT Robert Solna 1:27:27 3:08:13 5:04:58
423 6094 NUMMINEN Jori Bromma 1:34:53 3:25:31 5:08:40
424 6442 JOHANSSON Sören Örsundsbro 1:19:23 3:35:16 5:13:10
425 6165 RÅBERG Kim Bromma 1:29:27 3:20:18 5:13:39
426 6208 MAGNUSSON Ola Kona Boys 5:25:06
427 6209 JENSEN Per Kona Boys 1:36:55 3:35:47 5:25:06
428 6431 ÅSTRÖM Pierre Kona Boys 1:36:54 3:35:45 5:25:07
429 6175 BENSON Peter Vikingstad 1:34:57 3:31:16 5:25:33
430 6177 BENSON Anthony Vikingstad 1:41:58 3:37:49 5:33:29
431 6424 BROMAN Mattias Sfab 1:30:50 3:32:52 5:34:06
432 6517 SARENPÄÄ Oke Bromstens Idk 1:43:52 3:47:32 5:38:04
433 6066 ÅLANDER Ture Uppsala SRC 1:39:01 3:37:13 5:38:06
434 6075 BÄCKSTRÖM Lars Stockholm 1:51:03 4:00:17 6:06:20
6236 ADÉN David Selecta-Kaffeproffs D.N.F.
6376 ADRIAN Per-Erik Karlstad Multisport D.N.F.
6169 AHL Niclas Rönninge D.N.F.
6158 ANDERSSON Tomas Finspångs CA D.N.F.
6285 BEDMAN Per Anders Cinnober D.N.F.
6378 BJURHALL David Älvsjö D.N.F.
6357 BLOMBERG Fredrik Enskededalen D.N.F.
6383 CARLEN Kjell Tyresö D.N.F.
6231 DAHLBOM Erik Cykloteket D.N.F.
6295 DAVIK Johan Ok Hammaren D.N.F.
6079 ERIKSON Kjell Pfizer Fritidsförening D.N.F.
6204 FOLCKNER Anders Brandkårens If Västervik D.N.F.
6069 FREDELIUS Bo Stockholm D.N.F.
6077 FREUDENTHAL Michael Saltsjöbaden D.N.F.
6018 GUSTAVSSON Kjell Far & Son Sthlm D.N.F.
6178 HEISKANEN Jan Vikingstad D.N.F.
6068 JANSHEDEN Andreas HappyMTB D.N.F.
6014 JANSSON Joakim Arvika Is Cykel D.N.F.
6227 JOHANSSON Niklas Sweco If D.N.F.
6426 KÖHLERSTRAND Martin Uppsala D.N.F.
6149 LARSSON Mattias Scania If D.N.F.
6206 LINDBERG Jimmy Västerhaninge D.N.F.
6037 LINDQVIST Mikael Strängnäs D.N.F.
6321 NILSSON Markus Bålsta D.N.F.
6222 NORRMAN Andreas Arboga D.N.F.
6143 NYBERG Peter Upplands Väsby D.N.F.
6135 OLANDER Mattias Brunna Hellriders D.N.F.
6251 OLSSON Lars Team Blötmyr D.N.F.
6147 SUNDBOM Christer Årsta D.N.F.
6065 SVENSSON Ricky Stockholm D.N.F.
6311 WRETMAN Christer Wäsby MTB D.N.F.
6073 BALCK Peter Stockholm D.N.S.
6270 BARRY Patrick Mtb Täby D.N.S.
6415 BERGSETH Erik Stockholm D.N.S.
6224 BERTRANDT Karl Värmdö D.N.S.
6141 BLOMBERG Mårten Örebro D.N.S.
6253 BORG Tobias Stretch MTB D.N.S.
6210 CARLSON Fredrik Haninge D.N.S.
6107 DIA-TSI-TAY Ulf Åkers Styckebruk D.N.S.
6351 DÜRHEIMER Markus Tsv Buchenberg D.N.S.
6019 ELFSTRÖM Petter Tumba D.N.S.
6200 ELMBLAD Dennis Scania IF D.N.S.
6074 ERIKSSON Krister Sundbyberg Multisport D.N.S.
6515 ERIXON Fredrik Ösby IF D.N.S.
6274 FAGERNAES Ronny Järfälla D.N.S.
6138 FINN Jan Skorpionens CK D.N.S.
6017 GUSTAVSSON Daniel Far & Son Sthlm D.N.S.
6139 HAGLUND Conny Activera Cykel Tierp D.N.S.
6124 HANNERFELDT Torsten Enskede D.N.S.
6005 HEDENSTRÖM Tomas -- D.N.S.
6294 HEDMARK Peter Faluck D.N.S.
6144 HEDSTRÖM Stefan Ssab Oxelösund Mtb D.N.S.
6380 HUHMARKANGAS Hans Vägverkets FF D.N.S.
6246 HÄÄGG Daniel Team Wellnet D.N.S.
6028 JOHANSSON Christer Stockholm D.N.S.
6225 JÖNSSON Michael Danish Dynamite D.N.S.
6280 KAZEMAHVAZI Sohrab Stockholm D.N.S.
6053 KEDHAMMAR Johan If Friskis&Svettis Stockholm D.N.S.
6105 KEITES Simon Sas Institute D.N.S.
6458 LASSANDER Patrik D.N.S.
6022 LE GRAND Gunnar Ck Tjurn D.N.S.
6226 LIND Michael Flytbojarna D.N.S.
6207 LINDBERG Tommy Västerhaninge D.N.S.
6317 LINDBLOM Fredrik Albano Atletik D.N.S.
6016 LINDERT Joakim Norrortspolisen D.N.S.
6045 MAIK Piotr Happymtb D.N.S.
6004 MANN Thomas Täby D.N.S.
6064 NILSSON Fredrik Sollentuna D.N.S.
6450 NIRVIN Fredrik Apricon D.N.S.
6276 PICKERING Christopher Mtb Täby D.N.S.
6047 SAHLGREN Per Huddinge Skidklubb Alpina D.N.S.
6202 SAMUELSSON Thomas Spårvägen D.N.S.
6116 SANDBERG Håkan Team Konsultgruppen D.N.S.
6117 STEN Lars Uppsala D.N.S.
6142 SVENSSON Lars-Erik Xcipo Bikers D.N.S.
6366 SÖDERBERG Johan Järfälla D.N.S.
6349 THUNEGARD Eric Ncc Roads D.N.S.
6423 WELANDER Christian Sbff/Kvänum D.N.S.
6212 WENNBERG Niclas Göteborg D.N.S.
6009 WIDEGREN Lars Giveaway D.N.S.
6199 WIKMAN Peter Täby D.N.S.
6002 WÄRNBERG Patrick Giveaway D.N.S.
6006 YLLÉN Erik Eskilstuna D.N.S.
6125 ÅQVIST Patrik Stockholm D.N.S.
6256 ÅSHAMMAR Magnus Www.Rock-Ice.Com D.N.S.
6457 ÖSTERBERG Niclas D.N.S.
       
Klass: Single Loop Distans: 22,5 km
Starttid: 11.05 Anmälda: 45 st Startande: 43 st Utgått: 0 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 8030 SVÄRD Ola Team Equal 1:05:01 1:07:20
2 8036 ERIKSSON Åke NOTEAM 1:10:36 1:13:24
3 8017 FÄRJSJÖ Felix Huddinge Skidklubb 1:11:08 1:14:04
4 8032 SÖDERMAN Patrik Märsta 1:12:10 1:14:50
5 8029 SVÄRD Sebastian Team Equal 1:14:40 1:17:36
6 8044 BYGDÉN Lars NOTEAM 1:14:36 1:17:58
7 8040 LARSSON Eva NOTEAM 1:15:07 1:18:22
8 8014 BÅTH Michael Spårvägen Ck 1:17:30 1:20:20
9 8037 DORF Roger NOTEAM 1:19:58 1:23:30
10 8010 ERIKSSON Satu Eskilstuna Ck 1:20:13 1:23:32
11 8020 NYBERG Malin Huddinge Brand Ikf 1:23:00 1:26:08
12 8006 HJELM Jonas Älvsjö 1:23:33 1:26:18
13 8026 EKELIN Elsa Kils OK 1:23:21 1:26:31
14 8033 PERSSON Janne Märsta 1:23:40 1:26:33
15 8005 JOHANSSON Rikard Stockholm 1:23:38 1:26:47
16 8012 PETTERSSON Inger Huddinge 1:23:24 1:26:53
17 8043 NILSSON Håkan NOTEAM 1:24:52 1:27:31
18 8042 NILSSON Stefan NOTEAM 1:24:55 1:27:57
19 8045 VESTERBERG Mats NOTEAM 1:27:14 1:30:13
20 8028 LARSON Kia Rättviks Roddklubb 1:27:04 1:30:25
21 8038 KARLSSON Monika  Södertälje-Nykvarn Orientering 1:27:25 1:31:01
22 8016 SESSLER Georg - 1:27:26 1:31:21
23 8024 HOLGERSSON Björn Huddinge 1:28:43 1:32:14
24 8007 LARSSON Monika Ericsson KIS 1:29:38 1:32:57
25 8041 WÄSTLUND Anette NOTEAM 1:29:53 1:33:05
26 8011 KRAFVE Caroline Team Goextreme 1:30:17 1:33:55
27 8015 WREDMARK Torsten Albergsatleterna 1:30:32 1:35:11
28 8008 WESSEL Bo Sollentuna 1:33:29 1:37:43
29 8034 BJÖRK Jonny Team Viljan 1:33:41 1:37:47
30 8004 RÅDSTRÖM Lotta Team KJAB 1:30:51 1:37:58
31 8003 KARLSSON Maria Team KJAB 1:31:16 1:37:58
32 8035 BARKMAN Catharina Nacka 1:34:51 1:39:19
33 8023 MÄEHANS Jacqueline Södertälje 1:38:27 1:42:25
34 8021 MÄEHANS Annika Södertälje 1:38:28 1:42:25
35 8031 TIDERMAN BJÖRKBLOM Susanne Tyresö 1:39:26 1:44:06
36 8025 EKELIN Sussi Stockholm 1:40:23 1:45:08
37 8022 MÄEHANS Laine Tullinge 1:40:17 1:45:12
38 8027 BITÉN Niklas Hässelby 1:43:00 1:46:42
39 8013 LUNDIN Erik Lidingö 1:46:09 1:50:16
40 8001 ANELL Anders Enskede 1:49:37 1:53:19
41 8002 ANELL Carl Anders Enskede 1:49:36 1:53:20
42 8019 STEEN Jan-Olof Tyresö 1:58:36 2:04:09
43 8009 ÅKERSTEDT Henrik Stockholms Enhjulingsklubb 2:00:07 2:05:25
8018 BJÖRKANDER Victor Spårvägen D.N.S.
8039 KORSEMAN Roger Stockholm D.N.S.
       
Klass: Double Loop Distans: 44,5 km
Starttid: 11.05 Anmälda: 57 st Startande: 50 st Utgått: 2 st
Plac Startnr Namn Klubb Varv 1 Varv 2 Sluttid Diff.
1 9047 HÄGERLUND Matti Toolkit 57:07 1:58:52 0:00:00
2 9030 GRAM Niklas Hägersten 58:46 1:59:43 0:00:51
3 9057 ROLLNE Tobias NOTEAM 1:01:24 2:06:44 0:07:52
4 9043 HOLMGREN Magnus Hicom 1:02:52 2:07:13 0:08:20
5 9005 NÄTT Andreas Orakad 1:05:00 2:12:07 0:13:15
6 9022 BALDVINSSON Elisabet Astrazeneca IF 1:09:46 2:24:29 0:25:37
7 9020 ROSSI Christofer Högbo GIF 1:12:11 2:26:04 0:27:12
8 9050 DANIELSSON Johan NOTEAM 1:11:47 2:26:24 0:27:32
9 9055 SCHEDIN Jens NOTEAM 1:11:41 2:27:14 0:28:22
10 9012 LANTZ Anders The Green Cycle Team 1:15:09 2:30:53 0:32:00
11 9015 HOLMQVIST Patrick Nyköping 1:12:09 2:31:08 0:32:16
12 9016 HÖGE Fredrik Linköping 1:08:42 2:31:30 0:32:38
13 9051 WIKMAN Birgitte Täby 1:13:50 2:33:33 0:34:41
14 9034 NORING Jan Österåker 1:17:39 2:35:04 0:36:12
15 9010 DAHLSTRÖM Andreas Tullinge 1:08:44 2:36:11 0:37:19
16 9017 BENGTSSON Mats Värmdö 1:18:35 2:36:40 0:37:48
17 9007 GRAVER Shawn Bagarmossen 1:15:39 2:37:01 0:38:09
18 9045 WIKNER Tomas NOTEAM 1:14:39 2:37:51 0:38:58
19 9046 SÖDERLUND Eric NOTEAM 1:14:38 2:37:52 0:39:00
20 9037 FASTHAMRE Marcus Västerås 1:23:19 2:42:06 0:43:14
21 9036 HÄGERLUND Emil Ludvika 1:15:28 2:44:19 0:45:27
22 9052 NILSSON Mikael NOTEAM 1:20:20 2:44:32 0:45:40
23 9048 OLSSON Stefan Grödinge SK 1:16:02 2:45:16 0:46:24
24 9025 BLÖMER Fredrik Estaviksgänget 2:45:39 0:46:47
25 9044 ODELL Hampus Tumba 1:17:51 2:46:12 0:47:20
26 9041 TUNEMAR Liselotte Johanneshov 1:18:15 2:46:17 0:47:25
27 9042 SCHELIN Peter Huddinge 1:17:29 2:46:40 0:47:48
28 9056 HALLBERG Lisa NOTEAM 1:21:15 2:46:43 0:47:51
29 9013 LARSSON Torbjörn Tullinge 1:16:49 2:47:35 0:48:43
30 9019 BURMAN Magnus Boschrexroth IF 1:21:04 2:47:36 0:48:44
31 9049 MÄEHANS Jan Scania 1:19:42 2:48:56 0:50:03
32 9029 BUTT Gary Älta  Men Från Nya Zeeland 1:21:58 2:49:05 0:50:13
33 9023 BÖRJESSON Carina Åstorps CK 1:08:50 2:53:13 0:54:21
34 9004 JOHANSSON Patrik Saltsjö-Boo 1:22:14 2:53:50 0:54:58
35 9033 JOHANSSON Caroline Grönholms Gumma 1:27:00 2:55:05 0:56:13
36 9031 BENGTSSON Ralph Lidingö 1:26:57 2:56:05 0:57:13
37 9032 SYNNOTT Paul Lidingö 1:26:57 2:56:06 0:57:13
38 9002 ANDERSSON Johan Göta MS 2:57:24 0:58:32
39 9054 LIIVAMÄE Stina NOTEAM 1:31:11 2:58:41 0:59:48
40 9028 BERGSHEM Bengt Ökatakten SC 1:21:57 3:00:02 1:01:09
41 9024 ROSSI Leo Gävle 1:25:41 3:03:07 1:04:14
42 9035 WALLGREN Jens Fredrikshofs If Cykel 1:30:53 3:11:52 1:12:59
43 9039 WALLGREN Rickard Fredrikshofs If Cykel 1:30:53 3:11:53 1:13:00
44 9053 TIBBLIN Elin Ck Dainon 1:31:11 3:15:41 1:16:48
45 9014 HERMANSSON Sara Team Goextreme 1:33:54 3:22:46 1:23:53
46 9003 KRAGSTERMAN Anders Stockholm 1:31:42 3:23:04 1:24:11
47 9038 PETTERSON Anders Varmsätra IK 1:32:46 3:27:26 1:28:34
48 9001 EDQVIST Petra Giveaway 1:44:03 3:42:46 1:43:54
9006 LETEUS Johan Stockholm D.N.S.
9008 ÖRN Lars Laxå D.N.F.
9009 DU PLESSIS Branden Storvreta D.N.S.
9011 FALKERBY Helena Grottekvarnens MTB D.N.S.
9018 NILSSON Linn Ok Tyr D.N.S.
9021 BERG Per-Olof Högbo GIF D.N.F.
9026 ORCHARD Simon Estaviksgänget D.N.S.
9027 HÅLAND Joel Tullinge SK D.N.S.
9040 PLESKOVIC Anders Åre Bergscyklister D.N.S.